اموال بلوکه شده ایران در آمریکا چگونه باید آزاد شود
کد خبر: 575139
۱۴۰۱/۰۶/۳۱ ۱۷:۰۰:۰۰

شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم تشریح کرد:

اموال بلوکه شده ایران در آمریکا چگونه باید آزاد شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبق قوانین بین الملل، کشور بلوکه کننده اموال باید علاوه برپرداخت اموال باید جریمه سال هایی که مال دست آنها بوده را هم پرداخت کنند، از این رو باید حق ایران تمام و کمال پرداخت شود.

شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به پیگیری مجدد برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در آمریکا، گفت: علاوه بر آمریکا کشورهای متاثر از لابی ایالات متحده دست به بلوکه کردن اموال ایران زدند، این اقدام از نظر قواعد بین‌المللی جایگاهی ندارد و محکوم شده است.

به گزارش خانه ملت، مهم ترین بخش های گفت و گوی نماینده مردم قصر شیرین در مجلس را در ادامه می خوانید:

*از آنجا که نهادهای بین المللی تحت سلطه آمریکایی ها هستند و توجهی به این موضوع ندارد، حتی دادگاه های داخلی آمریکا طرح شکایت را حق ایران می دانند اما دولت های آمریکا و کشورهای دنبال روی آن نسبت به پرداخت اموال ایران تاخیر می کنند، با این حال چند کشور با وجود فشار آمریکا پول های بلوکه شده ایران را آزاد کرده اند.

شهریار حیدری

*اکنون که رئیس جمهور به سازمان ملل رفته ، فرصت خوبی است که آزادسازی اموال بلوکه شده ایران پیگیری شود و تیم های همراه رئیس جمهور لابی کرده و از ظرفیت های بین المللی برای آزاد سازی پول ها استفاده کنند.

* طبق قوانین بین الملل، کشور بلوکه کننده اموال باید علاوه برپرداخت اموال باید جریمه سال هایی که مال دست آنها بوده را هم پرداخت کنند، از این رو باید حق ایران تمام و کمال پرداخت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی