گزارش وزیر کشور از اربعین: معطلی زوار در مرزها تقصیر عراق بود!/ بودجه 35 میلیاردی ستاد اربعین
کد خبر: 575137
۱۴۰۱/۰۶/۳۱ ۱۹:۰۰:۰۰

گزارش وزیر کشور از اربعین: معطلی زوار در مرزها تقصیر عراق بود!/ بودجه 35 میلیاردی ستاد اربعین

وزیر کشور گفت:بودجه ستاد اربعین 35 میلیارد تومان بود و این بودجه برای 4 بانده کردن جاده ها، خرید سایبان، تامین برق و ایجاد گیت در عراق هزینه شد و استانداران همچنان بدهکار هستند.

احمد وحیدی ، وزیر کشور با حضور در نشست مشترک کمیسیون‌های امور داخلی کشور و امنیت ملی گزارشی از کارهای ستاد اربعین ارائه کرد و گفت: از آنجایی که عراق در سال گذشته به دلیل بیماری کرونا اعلام کرده بود زوار نمی پذیرد، ما اعلام رسمی از عراق نداشتیم که امسال چه تصمیمی در این زمینه دارد با این حال از دی ماه سال گذشته جلساتی برای هماهنگی برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) برگزار شد.

به گزارش خانه ملت، مهم‌ترین بخش‌های گزارش وزیر کشور را در ادامه می‌خوانید:

غیر از هماهنگی با دولت عراق، 17 دستگاه با ستاد اربعین هماهنگ شدند و دیگر شاهد صف بستن در پشت در سفارت عراق نبودیم، همچنین هزینه‌ای برای صدور ویزا و تردد از مرز عراق دریافت نشده، کار دیگر این بود که مجوزی برای استفاده از سایر مرزهای کشور دریافت شد.

*انجام راهپیمایی اربعین در وضعیت گرمای بالای 50 درجه تدابیری لازم داشت، 170 میلیون بطری آب پیش بینی شد، سایبان، حمل ونقل و تامین پارکینگ نیز صورت گرفت.

وحیدی

*حداکثر زمان ماندگاری در مرز ایران 2 تا 3 ساعت و متوسط زمان ماندگاری 20 دقیق بود، نیروی انتظامی برای تامین امنیت کار بزرگی انجام داد، همچنین حضور میدانی استانداران در مرزها تاثیر بسزایی داشت.

وزیر کشور در خصوص علت توقف عبور از مرزها توضیح داد: سرعت کار عراقی ها بسیار کندتر از اقدامات ما در مرز بود از این جهت برای صیانت از مردم توقفِ عبور اعلام کردیم تا گرما و فشار زائرین را اذیت نکند.

* بودجه ستاد اربعین 35 میلیارد تومان بود و این بودجه برای 4 بانده کردن جاده ها، خرید سایبان، تامین برق و ایجاد گیت در عراق هزینه شد و استانداران همچنان بدهکار هستند.

*در شرایطی اربعین را برگزار کردیم که گرما تمام شئون این مراسم را تحت تاثیر قرار داده بود و مشکلات داخلی عراق را نیز شاهد بودیم، با این حال عملیات اربعین با افتخار انجام شد و هلال احمر با 4 برابر ظرفیت خود در مراسم حضور داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 4 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی