چرا جامعه به توضیحات مسئولان اعتماد نمی‌کند؟
کد خبر: 574924
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۰۹:۱۵:۱۹

روزنامه اطلاعات:

چرا جامعه به توضیحات مسئولان اعتماد نمی‌کند؟

اطلاعات نوشت: مردم که در گذشته برخی رفتارهای تند و خشن را در جریان دستگیری‌ها به چشم خویش در خیابان دیده‌اند حتی اگر اصلاحاتی در نوع برخورد و روش کار صورت گرفته باشد با همان پیش زمینه به داوری می‌نشینند حتی اگر در این ماجرا واقعاً خشونتی پدید نیامده باشد.

روزنامه اطلاعات در یادداشتی چرایی این مساله را پاسخ داد که چرا مردم از توضیحات مسئولان قانع نمی شوند. 

نویسنده به این مقدمه که «در اینکه ماجرا و حادثه تلخ و تابسوز، قلب همه را به درد آورده است تردیدی نیست اما این حد از بی‌اعتمادی و عدم قبول نشانه چیست؟» نوشته است: آنها که در گذشته برخی رفتارهای تند و خشن و ناصواب را در جریان دستگیری‌ها و حتی تذکر دادنها به چشم خویش در خیابان دیده‌اند حتی اگر اصلاحاتی در نوع برخورد و روش کار صورت گرفته باشد با همان پیش زمینه و سابقه به داوری می‌نشینند حتی اگر در این ماجرا واقعاً خشونتی پدید نیامده باشد و گناهی متوجه کسی نباشد.

در ادامه تاکید شده است: اینکه آحادی از مردم به این باور برسند که مطالبات آنها و اولویت‌های آنان فاصله معناداری با تمنیّات و مطالبات و اولویت‌های حاکمان و کارگزاران دارد و گمان کنند دغدغه‌های آنان دغدغه‌های مسئولان و متولیان و کارگزارانشان نیست از هر امکانی برای اعتراض به وضع موجود استفاده و البته معدودی هم سوء استفاده می‌کنند.

در بخش دیگری از این یادداشت از مسئولان سوال شده: راستی وقتی تجربه عدم کارایی روش‌هایی مانند گشت ارشاد را داریم چرا اصرار بر استمرار آن داریم و در صدد اصلاح این روش بر نمی‌آئیم؟ کمی اندیشه کنیم که چنین اقداماتی، بیشتر به نفع گرایش جامعه به حجاب و پوشش مناسب بوده و هست یا به ضرر آن؟ حداقل برای احترام به حجاب و بانوان محجبه‌مان بیشتر در این‌باره بیندیشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 5 رای موافق و 1 رای مخالف

  • hadi ارسالی در
    چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

    متاسفانه این بی اعتمادی فقط به جامعه خودمان محدودنمیشه سازمان ملل کشورهای همسایه
    نهادهای فرهنگی جهانی شورای حکام و....و.....

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی