ون‌های گشت ارشاد زن ایرانی را در زمین مدرنیته و سکولاریسم پیاده می‌کنند
کد خبر: 574621
۱۴۰۱/۰۶/۲۸ ۱۰:۳۵:۴۳

انتقاد روزنامه اصولگرا از عملکرد گشت ارشاد:

ون‌های گشت ارشاد زن ایرانی را در زمین مدرنیته و سکولاریسم پیاده می‌کنند

روزنامه رسالت نوشت: مقصد ون‌های گشت ارشاد، جامعه سکولار است. آن‌ها زن ایرانی را در زمین مدرنیته و سکولاریسم پیاده می‌کنند. هرچند ما به‌حکم عقل سلیم و شرع حکیم باوجود الزام قانونی در مسئله پوشش موافقیم، اما وضعیت کنونی ممکن است مسیر را به سمت بی‌پوشش سوق دهد تا حجاب.

روزنامه رسالت در یادداشتی با نسبت به عملکرد گشت ارشاد انتقاد کرد.

رسالت، با اشاره به مرگ مهسا امینی پس از بازداشت توسط نیروهای گشت ارشاد و ابهامات این مرگ نوشت: فوت یک خانم در جریان رسیدگی پلیس به وضعیت حجاب او آن‌هم وقتی هنجارشکنی جرم‌آلودی از سوی او رخ نداده، و باز وقتی این وفات همراه با شائبه‌هایی باشد و این امکان برود که دستگیری او با وفات در ارتباط بوده است، این سؤال را در ذهن ما ایجاد می‌کند که آیا نسبتی بین این رفتار باعلاقه و احترام اسلام به زن هست؟

از آن‌سو می‌بینیم عده‌ای به استادیوم رفتن بانوان را به‌مثابه پیروزی‌ای بزرگ قلمداد می‌کنند و آن را مصداق آزادی می‌خوانند. این رفتار باارزش وجودی زن در تناسب است؟ به نظر می‌رسد مدرنیزاسیون و سکولاریسم از سویی و رویکردهای امنیتی و بسته از سویی دیگر، هر دو زن ایرانی را تهدید می‌کنند. به‌این‌ترتیب که رویکرد امنیتی با بسته نشان دادن آغوش اسلام، او را به آغوش فرهنگ غربی هر چه بیشتر هل می‌دهد. مدرنیزاسیون افق‌های بلند و مقدس را از او می‌گیرد و رویکرد امنیتی و گشت ارشادی تیر خلاص را به این آرمان‌ها و افق‌ها می‌زند و او را از فرهنگ خود فراری می‌دهد.

مقصد ون‌های گشت ارشاد، جامعه سکولار است. آن‌ها زن ایرانی را در زمین مدرنیته و سکولاریسم پیاده می‌کنند. هرچند ما به‌حکم عقل سلیم و شرع حکیم باوجود الزام قانونی در مسئله پوشش موافقیم، اما وضعیت کنونی ممکن است مسیر را به سمت بی‌پوشش سوق دهد تا حجاب.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 25 رای موافق و 9 رای مخالف

  • ناشناس ارسالی در
    سه‌شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

    میخواست حجابشو رو درست کنه که استرس نداشته باشه

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی