هشدار یک فعال اصولگرا به رئیسی/ بررسی شما برای مرگ مهسا امینی ارزشی ندارد
کد خبر: 574453
۱۴۰۱/۰۶/۲۷ ۰۵:۲۰:۰۰

هشدار یک فعال اصولگرا به رئیسی/ بررسی شما برای مرگ مهسا امینی ارزشی ندارد

واضح نیست که این قبیل بررسی‌های حاکمیتیِ صرف، هیچ اعتباری برای عموم مردم و اقناعشان نخواهد داشت.

سعید زیباکلام نوشت:

ماجرای مرگ مهسا امینی به اینجا کشیده شده که رئیس جمهور، جناب آقای رئیسی، شخصا و بلاواسطه وارد شده به معاون امنیتی وزارت کشور دستور ویژۀ بررسی داده‌اند. همچنین، دادستانی تهران ورود کرده و دستور تشکیل ”کارگروه ویژه“ برای بررسی ابعاد پزشکی مرگ مهسا امینی داده است. و پلیس نیز بررسی ظاهرا مستقلی را هم شروع کرده.

در این‌صورت، آیا وزارت کشور و نیز دادستانی صلاح نمی‌دانند با توجه به فضای ملتهب جاری و جو کم‌اعتمادی یا بی‌اعتمادی مطلق کنونی به بسیاری از نهادهای نظام، کارگروه مدنظر را با افزودن تنی چند از استادان دانشگاه، حقوق‌دانان و فعالان سیاسی معتمد و خوشنام تشکیل دهند تا گزارش نهایی ماجرا اقناع‌کنندگی و اعتبار لازم را حاصل کند؟  

بنده از سر تجربه دوران پیش از گام اول انقلاب در سال 1357 توصیۀ مشفقانۀ اکید می‌کنم که برخی از نمایندگان معتمد و مورد وثوقِ غیرحاکمیتی از صنوف مرتبط در کارگروه مزبور مشارکت جدّیِ غیرصوری یابند.  

 واضح نیست که این قبیل بررسی‌های حاکمیتیِ صرف، هیچ اعتباری برای عموم مردم و اقناعشان نخواهد داشت.  

”کل نفس بما کسبت رهینه“(هر فردی در گرو مکتسبات خویش است) 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 9 رای موافق و 1 رای مخالف

 • محمدحسن ارسالی در
  یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سعید زیبا کلام که بنام اصولگرا خودتو جا زدی سخنانت برای سر قبر پدر و مادرت هم بدرد نمی خورد چراکه از روی کینه بر دولت انقلابی حرف زدن جهنم را به ارمغان می آورد فلذا پدر و مادرت چه گناهی کرده اند که جهنم را برایشان آرزو کنی

  • سیاستمدار ارسالی در
   یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

   اولا که ایشان واقعا اصولگراست و دولت محبوب تو و امثال تو هم پشمی به کلاهش نمونده که مالکشانی چون شما رو بخواد توافق هم که با گدایی دولت محبوبت باز بدست نیومد چون نه رییس دولتت و نه اون درازی که امورخارجه رو به امر ولادیمیر میگردونه بلد این کار نیستند پس دیگه باید شعب ابیطالب دولت در راه ماندگانتان آغاز بشه و پولی برا جهل تبیین شما نمیمونه پس بیخودی افتضاحات دولتو گردن این و اون ننداز راستی فهمیدید شما عرازشه که فساد جهاد کشاورزی و قاسم مکارم از کجا بود؟؟؟؟؟؟

  • سیسمونی مفسدین ارسالی در
   یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

   انقلابی از نظر نواصولگرایان شرقگدا یعنی اون یارو خپله که خونوادش برا کمک به تولید داخلی ترکیه سیسمونی از اونجا خریدند یا قاسم مکارم که جهادی یورو بالا میکشید یا اون یارو که بلغور حمله پیشدستانه میکرد.

 • علا ارسالی در
  یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  درود بر جناب زیباکلام نکته مهم همینه که مجریانی که خودشان نجاست بار میارند و خودشان بیکفایت و جاهل هستند خودشان هم به کار خودشان نظارت میکنند و تازه میخواهند مقصران را معلوم کنند دقیقا مثل اینکه یزید و ابن زیاد به مردم بگویند با مسببان کربلا برخورد میکنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی