تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی درمورد همسایگان شمالی پابرجاست
کد خبر: 574401
۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۱۰:۱۹:۵۳

سیدعباس موسوی، سفیر ایران در باکو:

تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی درمورد همسایگان شمالی پابرجاست

سفیر ایران در آذربایجان درباره تحولات منطقه قفقاز تاکید کرد: در موضوع ‎همسایگان شمالی مواضع اصولی ‎ایران از ۳۰ سال پیش مشخص است و همان طور که بارها توسط مقامات کشورمان بیان شده همانا تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی و تغییرات ژئوپولیتیکی است.

سید عباس موسوی، سفیر کشورمان در باکو در رشته توییتی در خصوص تحولات منطقه قفقاز و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران نوشت: در مناقشات منطقه ای و بین المللی مواضع اصولی ‎جمهوری اسلامی ایران همواره در چارچوب عزت، حکمت، مصلحت و بر اساس حق، انصاف، عدالت و حقوق بین الملل استوار است. ‎ قوه عاقله نظام قطعا بهترین تصمیم را در بهترین زمان می گیرد و همیشه از منافع و امنیت ملی خود و منطقه پاسداری می کند.

‌در ‎منافع حیاتی لابیگری، جانبداری هیجانی و عملیات روانی بی اثر است. اثرگذاری بر تصمیم سازان، تصمیم گیران و مجریان سیاست خارجی و دفاعی اگر واجد مولفه های فوق و فاقد عقلانیت و دوراندیشی باشد، مشکوک، مضر و بلکه تکمیل کننده پازل دشمنان ایران و تخریب‎ سیاست همسایگی دولت است.

‌در موضوع ‎همسایگان شمالی مواضع اصولی ‎ایران از ۳۰ سال پیش مشخص است و بارها توسط رهبر انقلاب، رئیس جمهور، وزیر خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه بیان شده که همانا تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی و تغییرات ژئوپولیتیکی است. درخواست ‎اعلام موضع اضافی و موازی با هر نیتی غیرحرفه ای و مضر است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی