واکنش جبهه اصلاحات ایران به فاجعه دلخراش مرگ مهسا امینی؛ درخواست برچیده شدن گشت ارشاد، واکنش مراجع تقلید و محاکمه آمران فاجعه
کد خبر: 574380
۱۴۰۱/۰۶/۲۵ ۲۱:۴۰:۰۰

واکنش جبهه اصلاحات ایران به فاجعه دلخراش مرگ مهسا امینی؛ درخواست برچیده شدن گشت ارشاد، واکنش مراجع تقلید و محاکمه آمران فاجعه

شرم بر ما اگر چنین مصیبت دلخراشی به اصلاحی ریشه‌ای نیانجامد و از مصیبت‌های مشابه پیشگیری نشود

جبهه اصلاحات ایران در بیانیه‌ای با اشاره به مرگ دلخراش مهسا امینی، دختر سنندجی که در پی برخورد گشت ارشاد به کما رفته و ساعتی پیش درگذشت خواستار برچیده شدن گشت‌های ارشاد، واکنش موثر مراجع تقلید و محاکمه آمران این فاجعه شد.

جبهه اصلاحات ایران در بیانیه‌ای با اشاره به مرگ دلخراش مهسا امینی، دختر سنندجی که در پی برخورد گشت ارشاد به کما رفته و ساعتی پیش درگذشت خواستار برچیده شدن گشت‌های ارشاد، واکنش موثر مراجع تقلید و محاکمه آمران این فاجعه شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، متن کامل بیانیه جبهه اصلاحات درباره فاجعه مرگ مهسا امینی به شرح زیر است:

به نام خدای مهربان و عادل

فاجعه مرگ مهسا (ژینا) امینی در اثر برخورد خشن توسط گشت ارشاد چنان تکان‌دهنده و دلخراش است که هر واکنشی به آن کمتر از برچیدن کامل گشت‌های ارشاد غیرمسئولانه است.

نهادها و تریبون‌های رسمی ایران به درستی مرگ جورج فلوید را به خطایی فردی فرونکاستند و به زمینه‌های ساختارمندِ آن فاجعه توجه نشان می‌دادند. برخورد قهری گشت‌های ارشاد در زمینهٔ پوشش زنان گذشته از این‌که ناقض حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان است، در جامعه‌ای که طبق نظرسنجی‌های معتبر داخلی اکثر شهروندان آن مخالف گشت‌های ارشاد و تحمیل پوشش‌اند، همیشه می‌تواند بستر تنش‌ها و زد و‌خوردهایی شود که به فاجعه‌ای مشابه مرگ دلخراش مهسا امینی بیانجامد.

جبهه اصلاحات ایران ضمن محکومیت شدید این برخورد ماموران گشت ارشاد که به مصیبت مرگ مهسا امینی انجامید، خواستار است:

بساط گشت‌های ارشاد که به خشم و نارضایتی عمومی و فاجعه می‌انجامند و ناقض کرامت شهروندان‌ است جمع شود؛

عاملان و آمران این فاجعه محاکمهٔ علنی و محکوم شوند؛

و مراجع عظام تقلید و علمای اعلام صدای اعتراضشان را به این تحمیل‌های فاجعه‌خیز به نام اسلام که هم از جهت نقض حق‌الناس و هم طبق قاعده حرمت تنفیر از دین حرام شرعی اند بلند کنند و واکنش موثری نشان دهند.

در همین ساعات گذشته بیش از صد هزار نفر از شهروندان ایران در رسانه‌های اجتماعی صدایشان را در اعتراض به این فاجعه و گشت‌های ارشاد بلند کرده‌اند و افکار عمومی به شدت جریحه‌دار شده است. واکنش موثر و درخور به فاجعهٔ مرگ مهسا امینی آزمون بزرگی برای مجموع نیروهای سیاسی و اجتماعی، حکمرانان، مراجع تقلید، نهادهای دینی و رسانه‌ها است. شرم بر ما اگر چنین مصیبت دلخراشی به اصلاحی ریشه‌ای نیانجامد و از مصیبت‌های مشابه پیشگیری نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 14 رای موافق و 4 رای مخالف

  • رسول ارسالی در
    شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

    این بیانیه جبهه اصلاحات وفعال شدن سران و سمپاتهای اصلاحات که بنظر می رسد همان منافقین اصلاحات و شاخه دوم منافقین رجوی وبنی صدر هستند که از فاز سیاسی در سال ۶۰ به فاز نظامی وارد شدند وبعد هم با یک ازدواج تبدیل به یک انقلاب ایدئولوژیکی شدند امروز این اصلاحات هم دنبال کشته سازی است وبه وجود آوردن ندا آقا سلطانها هستند چطور است که بایک مرگ اینقدر سناریوسازی می کنند وهمراه رسانه بی بی سی بلافاصله اپوزسیون داخل موضع گیری می کنند ونمی گذارند فوت این خانم توسط مراجع قانونی پی گیری شود این همان جریان دزد است که خودش دزدیده وبعد جلوتر از مردم هم فریاد آی دزد آی دزد راه می اندازد کشته سازی وسناریو علیه نظام راه می اندازند بعد جبهه حمایت از پیراهن عثمان راه می اندازند محقق داماد و بیات و ابوهریره ها وقاضی شریع ها فریاد وا اسلاما وای بر مهسا امینی راه می اندازند این حرکات نشان می دهد کاسه ای از نیم کاسه های منافقین اصلاحات در کار است و رسول منتجب نیا هم بخاطر اینکه از قافله این اصلاحات عقب نباشد گریه وزاری بر مرده ای راه می اندازد که هیچگاه یتیمان شهدای امنیت را بیاد نمی آورد که چطور بر بالین جسد بی جان پدر داغ یتیمی سر می دهند و چطور این سناریو مهسا امینی در ایام اربعین که همه رسانه های دنیا را متعجب از حضور پر شور کرده یک مرتبه مرگ مهسا امینی بطور غیر مترقبه وعادی رخ می دهد آیا شرایطی که یک مرتبه مهسا امینی در یک سالن پر از جمعیت حالش بهم می خورد وبه کما می رود آیا نشان از یک مرگ تدریجی ندارد که ازقبل دچار یک بیماری سناریویی ایجاد شده برایش تدارک تدیده شده و یک انتحار از پیش تعیین شده باشد این را می تواند کالبد شکافی نشان دهد خداوند منافقین را رسوا خواهد کرد

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی