نمره تدبیر دولت در تدارک اربعین نزدیک به صفر است/ شرایط داخل عراق در محاسبات مسئولان برای مراسم اربعین دیده نشد
کد خبر: 573833
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۰۷:۲۰:۰۰

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا:

نمره تدبیر دولت در تدارک اربعین نزدیک به صفر است/ شرایط داخل عراق در محاسبات مسئولان برای مراسم اربعین دیده نشد

محمد مهاجری نوشت: در منصفانه‌ترین داوری، نمره تدبیر دولت در تدارک اربعین خیلی پایین و نزدیک به صفر است. این‌بار دولت، با کسانی بد کرد که پایگاه رای آقای رییسی در انتخابات ۱۴۰۰ بودند.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: 1- «کاش دوره دولت روحانی زودتر تمام شود و آقای رییسی رییس‌جمهور شود.» این جمله پاسخ به افرادی ـاز جمله خود آقای رییسی است که سر خود را به تعابیری مانند «آواربرداری» و «پرداخت بدهی‌های دولت قبل» و «رفع موانع پیشین» گرم کرده‌اند و به‌ گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی هنوز رخت حکمرانی، بر تن دولت دوازدهم است.

2- مراسم اربعین امسال، اما از مواردی است که هیچ ربطی به دولت قبل ندارد. از مدت‌ها قبل تبلیغات گسترده و وعده ‌و وعیدها برای برگزاری این مراسم در رسانه‌ها از قول مسئولان بیان شد. از تدارک وسیله حمل‌ونقل تا حذف روادید، کنترل قیمت بلیت هواپیما و اتوبوس و حتی پرداخت وام به زائران، آمادگی دولت را در این زمینه نوید می‌داد. هر کس که اندکی سابقه کار اجرایی داشت، می‌دانست که دولت، پای در باتلاقی گذاشته که فرورفتنش قطعی است. بدتر اینکه شرایط داخل عراق در سال‌های اخیر، به ‌ویژه یکی، دو ماه اخیر، اصلا در محاسبات مسئولان دیده نشد. فرض غلط بر این بود که چون اینجا همه ‌چیز روبه‌ راه است، آنجا هم خودبه‌خود حل خواهد شد، اما خیلی زود حساب دست مسئولان آمد که نه ‌فقط در عراق که در خاک وطن هم برآوردها با واقعیت‌ها فاصله نجومی داشت.

3- در منصفانه‌ترین داوری، نمره تدبیر دولت در تدارک اربعین خیلی پایین و نزدیک به صفر است. این‌بار دولت، با کسانی بد کرد که پایگاه رای آقای رییسی در انتخابات 1400 بودند. 

4- قضاوت درباره عملکرد ستاد اربعین همان است که نه ‌فقط در فضای مجازی که در گزارش‌های صداوسیما به‌ وضوح نمایش داده شد. رسانه‌های دولت و حامی آقای رییسی را ببینید، نه ‌تنها اثری از بیان مشکلات و نارسایی‌ها نیست که برخی تیترهای خنده‌دار نشان از هماهنگی کامل ایران و عراق دارد؛ گویی هیچ مسافری پشت مرز نمانده، بی‌آبی و کم‌غذایی کسی را آزار نداده، ترافیک سنگین مردم را کلافه نکرده... کمبود و گرانی وسایل نقلیه (نه ‌فقط در عراق که در خاک خودمان) باعث نارضایتی مردم نشده و...

دم صداوسیما گرم که در این فقره، ملت را فدای دولت نکرد و اطلاع‌رسانی را تا حد قابل ‌قبول، منصفانه انجام داد و همچون رسانه‌های دولتی یا نان‌خور دولت، آوای «آسوده بخوابید، شهر در امن و امان است» سر نداد.

5- عملکرد دستگاه‌های اجرایی در تدارک مراسم اربعین، آیینه تمام‌نمای توانمندی دولت است، آن‌هم نه در شرایط بحرانی بلکه در شرایطی که کاملا قابل‌ پیش‌بینی بود. برخی خبرها حکایت از آن دارند که حتی از یک تماس تلفنی مشورتی با مسئولان قبل این مراسم دریغ شده است. 

6- اتفاقات روزهای اخیر یک فرصت طلایی است برای دولت که توان و ظرفیت واقعی خود را بشناسد و تبلیغات آگراندیسمان‌شده رسانه‌های خودی را باور نکند و مانند ملانصرالدین باورش نشود که در کوچه بالایی آش می‌دهند و قابلمه به دست راهی آنجا شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 4 رای موافق و 0 رای مخالف

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  مهاجری توهمیشه چشمات نمیبینه منافق درزمین دشمن بازی کن شمالیاقت دولت خوب رانداریدبرواروپا چقدرملت ازتووامثال تومتنفرند

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  مسئولان فقط دنبال به جیب زدن پول هستندبعضی ها واقعاًنادان رفتن به عراق ومکه وکربلا چه فایده ای داردمیخواهیدبرویدبه جهنم توایام سال بروید

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  دمت گرم آقای مهاجری بابت همه ی نقدهایت ولی متعجبم چرا به شما اصولگرا گفته می شود . البته با توجه به اخلاص شما از اینکه اصلاح طلب نیستید متعجب نیستم چون تکلیف شما با مردم مشخص است .

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی