آخرین اخبار از وضعیت حاجی ایرانی زندانی در عربستان
کد خبر: 571890
۱۴۰۱/۰۶/۱۰ ۱۰:۵۹:۱۹

آخرین اخبار از وضعیت حاجی ایرانی زندانی در عربستان

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: پیگیری‌ها برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان ادامه دارد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: پیگیری‌ها برای آزادی حاجی ایرانی در عربستان ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه همایش حقوق بشر آمریکایی در قزوین، گفت: ما اعتقاد داریم این حاجی ایرانی بیگناه و هیچ جرمی مرتکب نشده است.

وی افزود: پس از اطلاع با دستگاه‌های ذیربط در تماس بودیم و در حال حاضر هم این دستگاه‌ها پیگیر آزادی این شهروند ایرانی هستند.

غریب آبادی بیان کرد: وزیرامور خارجه شخصا پیگیر آزادی این حاجی ایرانی است و با چند از همتایان خود در کشورهای همسایه برای آزادی وی گفتگو کرده است که در این زمینه مداخله کنند.

به گفته معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه، علاوه بر پیگیری سازمان حج و زیارت، روز گذشته دادستان کل کشور در راستای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری برای حمایت از اتباع ایرانی در نامه‌ای از وزیر امور خارجه خواسته است به وضعیت و آزادی هر چه سریعتر این حاجی ایرانی رسیدگی کند.

غریب آبادی گفت: ما توصیه‌های لازم را به دستگاه‌های ذیربط کرده ایم و امیدواریم هرچه سریعتر این حاجی ایرانی به آغوش خانواده اش بازگردد.

گفتنی است یکی از حجاج کشورمان در روز عید غدیر به علت انداختن عکسی از حاج قاسم با کعبه توسط نیروهای سعودی بازداشت و زندانی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی