کد خبر: 564574

علی اکبر ولایتی، مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب:

ایران از سوریه حمایت کرده و می‌کند

مشاور بین‌الملل رهبر انقلاب گفت: همکاری کشورهای عضو جبهه مقاومت برای اخراج ته مانده‌های آمریکا از سوریه و سایر بخش‌های منطقه باید کماکان با قوت ادامه یابد و هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران در این مورد کوتاه نخواهد آمد

فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه با علی اکبر ولایتی مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش فارس، فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از مواضع بسیار مهم و قاطع مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه گفت: از مواضع محکم مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزار هستیم و اطاعت از فرامین ایشان را  لازم می دانیم.

وی تاکید کرد: تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران  و همچنین سوریه، ایستادگی در برابر اشغالگرانی است که به ناحق سالهاست خاک این کشور را تصرف کرده‌اند و در مقابل آنها ایستادگی خواهیم کرد و مواضع مقام معظم رهبری  همیشه حلال مسائل منطقه‌ای بوده است.

وی تاکید کرد: ایران به عنوان مهمترین کشور جبهه مقاومت، تاکنون حمایت‌های اساسی و عملی کرده و از جمهوری اسلامی ایران  به عنوان پیشتاز جبهه مقاومت در مقابله با آمریکا و طرح‌های مخرب آنها در منطقه تشکر می‌کنیم.

علی اکبر ولایتی هم این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از محور مقاومت که سوریه به عنوان یکی از مهمترین حلقه های طلایی این زنجیره است حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همچنین از مواضع سوریه در مخالفت با سازشکاری های رایج در منطقه در خصوص طرح های ضد فلسطینی حمایت می‌کند و بی تردید همکاری کشورهای عضو جبهه مقاومت برای اخراج ته مانده های آمریکا از سوریه و سایر بخشهای منطقه باید کماکان با قوت ادامه یابد و هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران در این مورد کوتاه نخواهد آمد و رژیم صهیونیستی و عوامل آنان کوچک تر از آن هستند که بتوانند جبهه قدرتمند مقاومت را تضعیف کنند.

ولایتی خطاب به وزیر خارجه سوریه افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت در منطقه کماکان از شما حمایت می‌کند همانطور که تاکنون حمایت کرده‌ است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی