کد خبر: 559638

احمد وحیدی، وزیر کشور:

ظرفیت گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی فعال شود/عراق، قول لغو روادید سفر زمینی اربعین را داده‌ است

وزیر کشور گفت: استان خراسان‌شمالی در گردشگری و صنایع دستی ظرفیت‌های خوبی دارد که باید بیش از گذشته فعال شوند.

احمد وحیدی، وزیر کشور در بیست و ششمین سفر استانی هیات دولت به بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، اظهار کرد: پیگیری طرح‌های توسعه‌ای متناسب با ظرفیت‌های استان‌ها و با رعایت توازن منطقه‌ای و آمایش سرزمینی، از کارکردهای عمومی وزارت می‌باشد که در سفرهای استانی شناسایی و فعال کردن این ظرفیت‌ها دنبال می‌شود.

به گزارش فارس، وی گفت: یکی از وظایف وزارت کشور در بحث توسعه و پیشرفت کشور که در قالب استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها دنبال می شود، پیگیری طرح‌های توسعه‌ای هر منطقه متناسب با ظرفیت‌های استان و با رعایت توازن منطقه‌ای و آمایش سرزمینی، بهره‌گیری از مزیت‌های نسبی و به فعلیت در آوردن ظرفیت‌های راکد هر منطقه است.

وزیر کشور افزود: شناسایی، پیگیری و فعال‌کردن ظرفیت‌ها که در قالب سفرهای استانی و غیراستانی انجام می‌شود، بخشی از کارکردهای این وزارت خانه است.

وحیدی درباره ظرفیت‌های استان خراسان‌شمالی هم گفت: دامداری و کشاورزی از ظرفیت‌های اصلی این استان است، از این رو، پیش بینی شد از بخشی درخواست‌های عزیزان دامداری که در منطقه حضور دارند، حمایت شود.

وی با اشاره به مشکل تامین آب کشاورزی در بخش‌هایی از این استان، اظهار کرد: این مساله در دستور کار است، آب استان باید به وضع بهتری تامین شود.

وزیر کشور همچنین به ظرفیت صنعتی این استان هم پرداخت و خاطرنشان کرد: بخشی از این ظرفیت، فعال است و بخشی هم زمینه‌های فعال‌تر شدن آنها وجود دارد.

وحیدی یادآور شد: استان خراسان‌شمالی در گردشگری و صنایع دستی هم ظرفیت‌های خوبی دارد که باید بیش از گذشته فعال شوند.

وی درباره آخرین اقدامات انجام شده برای سفر زیارتی اربعین حسینی(ع)، گفت: استان‌ها برای برگزاری سفر پرشکوه اربعین آماده می شوند و عراقی ها قول دادند که در اربعین لغو روادید سفر زمینی انجام شود که در این صورت، سفر از مرزهای زمینی خیلی راحت تر خواهد شد تا مردم عزیز بتوانند حداکثر استفاده را از فضای اربعین داشته باشند.

وزیر کشور همچنین درباره موضوع افزایش تراکم ساختمان ابراز امیدواری کرد، این مساله در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی مطرح خواهد شد تا یک یا دو طبقه در سطح استان به طبقات مسکونی اضافه شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی