کد خبر: 529835

سردار محمد مارانی، فرمانده قرارگاه مدینه:

سخت‌ترین مأموریت‌ها را سردار سلیمانی می‌پذیرفت

برای حاج قاسم فقط انسانیت مهم بود / سردار سلیمانی یک جریان انقلابی را در بیان تمامی مسلمانان جهان ایجاد کرد

فرمانده قرارگاه مدینه گفت: حاج قاسم در تمام عملیات‌های دفاع مقدس موفق عمل کرد و سخت‌ترین مأموریت‌ها را سردار می‌پذیرفت و به‌خوبی عملیات‌ها را مدیریت می‌کرد.

سردار محمد مارانی، فرمانده قرارگاه مدینه شامگاه جمعه در مراسم دومین سالگرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یادواره شهدای شهرستان جیرفت اظهار داشت: شهید سلیمانی چون در مکتب اسلام و امام حسین(ع) بود یقیناً شهادت وی جزو ایام‌الله است و کمترین وظیفه ما این است که در محفلی که به نام این شهید عزیز است حضور پیدا کنیم.

به گزارش تسنیم، فرمانده قرارگاه مدینه با بیان اینکه از حاج قاسم سلیمانی گفتن بسیار سخت است افزود: حاج قاسم سلیمانی از یک خانواده مذهبی و دست‌پاک و سالم رشد کرد و به این مقام رسید.

وی با اشاره به خاطره‌ای از دیدار با شهید سلیمانی با یادآوری اینکه سردار عاشق شهادت بود گفت: روزی خدمت حاج قاسم رسیدم به من گفتند "آقای مارانی، دعا کن من شهید شوم"، من گفتم "حاج قاسم، این حرف را نزنید، شما باید در کنار رهبری باشید"، گفتند "نه، من دلم برای بچه‌ها تنگ شده است."

مارانی با ابراز اینکه مکتب سلیمانی برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است گفت: حاج قاسم در همه صحنه‌ها و در اتفاقاتی که در دوره زندگی وی رخ داد انسان بزرگی بود و با صلابت ایستادگی می‌کرد.

وی تصریح کرد: آنچه را در شأن حاج قاسم است نمی‌توانم بیان کنم و حاج قاسم را باید از زبان حضرت آقا شنید و رهبری بعد از شهادت حاج قاسم نکات مهمی از وی بیان کردند و من فقط آنچه را دیدم و شنیدم بیان می‌کنم.

فرمانده قرارگاه مدینه با اظهار "شهیدان بزرگی چون بینا، طیاری، مشایخی، معناصری و غیره از این شهر کنار حاج قاسم خدمت کردند" افزود: فرماندهان بزرگی در مکتب شهید سلیمانی تربیت شدند و کسانی که در رکاب حاج قاسم بودند از فرماندهی و مدیریت وی بهره کافی بردند.

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم در دوره جنگ تمامی کارها را خودشان تقسیم و گردان‌ها را به‌خوبی مشخص و همراهی می‌کردند و تصمیمات را خودشان می‌گرفتند و سپس تقسیم کار می‌کردند و در نهایت بهترین و عاقلانه‌ترین تصمیم ممکن را می‌گرفتند و موفق می‌شدند.

مارانی با بیان اینکه شهید سلیمانی حماسه‌های بزرگی را در دفاع مقدس آفرید که واقعاً سخت و شکننده بودند اضافه کرد: در تمام عملیات‌ها موفق عمل کرد و سخت‌ترین مأموریت‌ها را سردار می‌پذیرفت و به‌خوبی عملیات‌ها را مدیریت می‌کرد.

وی با بیان اینکه همگی می‌دانستند چه جوهره‌ای در وجود سردار سلیمانی بود و به کارش اعتماد می‌کردند، گفت: عظمت لشکر ثارالله با وجود سردار سلیمانی در جنگ بر کسی پوشیده نبود.

فرمانده قرارگاه مدینه با تأکید به "شاهد شجاعت‌های شهید سلیمانی در منطقه جنوب شرق بودیم" خاطرنشان کرد: گروهی از اشرار در حوزه سیستان و بلوچستان جاده را بسته و کارهای بسیار وحشیانه‌ای در این مرز انجام داده بودند و حاج قاسم دستور داد تمام مرزها را ببندند و همه تیپ‌ها را بسیج کرد.

وی با بیان اینکه در تمامی جلسات جذبه، جرئت و مهربانی حاج قاسم همه را متحیر می‌کرد و به وی اعتماد می‌کردند و به تدابیر و پیش‌بینی‌های حاج قاسم اعتماد می‌کردند و می‌پذیرفتند تصریح کرد: حاج قاسم برایش مهم نبود که اهل چه مذهبی هستند فقط انسانیت برایش مهم بود و به مردم کمک می‌کرد.

فرمانده قرارگاه مدینه با اشاره به اینکه ارادت حاج قاسم به حضرت زهرا(ع) کم نبود و در تمامی دوره‌ها دیده می‌شد که حاج قاسم برای نام حضرت زهرا(ع) گریه می‌کرد و ارادت خودش را نشان می‌داد گفت: حاج قاسم مدبّرانه‌ یک جریانی را مدیریت و هدایت کرد که هدایت‌شده رهبری بود و یک جریان انقلابی را در بیان تمامی مسلمانان جهان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواست حکومت عراق یک حکومت آمریکایی شود و تمامی کارها را انجام داده بودند و عراقی‌ها به حاج قاسم متوسل شدند و این شد که آمریکا در این کشور شکست خورد و این اتفاق بسیار بزرگی بود.

مارانی متذکر شد: حاج قاسم اعتقاد خاصی به مردم و بسیج داشت و بسیج را عصاره سپاه می‌دانست و کارهای به‌جامانده شهید سلیمانی را ما باید انجام دهیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی