کد خبر: 529543

واکنش آمریکا به پرتاب ماهواه‌بر سیمرغ

پرتاب‌ موفقیت‌آمیز ماهواه‌بر سیمرغ توسط ایران، با واکنش مقام‌های آمریکا را به دنبال داشت.

پرتاب‌ موفقیت‌آمیز ماهواه‌بر سیمرغ توسط ایران، با واکنش مقام‌های آمریکا را به دنبال داشت.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه موشکی ایران، گفت که واشنگتن همچنان از توسعه ماهواره‌برها توسط ایران که باعث ایجاد نگرانی‌ها درباره منع اشاعه‌ای هستند، نگران است.

«سید احمد حسینی» سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیش از این با اشاره به این‌که ماهواره‌بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی را با موفقیت به فضا پرتاب کرد، اظهار داشت: پس از دستیابی کشور به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره‌های کوچک با ماهواره‌برهای سفیر و قاصد، توسعه پرتابگرهای  با قابلیت بالاتر مد نظر قرار گرفت و در همین راستا طراحی و توسعه پایگاه فضایی حضرت امام خمینی ( رحمه الله علیه) و ماهواره‌بر سیمرغ در برنامه صنعت فضایی کشور قرار گرفت.

حسینی در خصوص عمکرد ماهواره بر سیمرغ  گفت: در این پرتاب عملکرد اجزای پایگاه فضایی و عملکرد مراحل ماهواره بر به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: در این مأموریت تحقیقاتی فضایی، برای نخستین بار سه محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری و با سرعت هفت هزار و ۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب و محقق شد.

وی با بیان اینکه در این پرتاب داده‌های تله متری از فرایند پرتاب به طور کامل احصا شد، افزود: با تطبیق داده‌ها و تطبیق عملکردها، برنامه‌ریزی لازم برای پرتاب عملیاتی انجام خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی