کد خبر: 529130

ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون امور داخلی مجلس:

بازگشت اموال نامشروع کسری بودجه را جبران می‌کند

قوه قضائیه تکلیف قانونی خود را اجرا کند / پرونده دوتابعیتی آقای روحانی به کجا رسید؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه اعاده اموال نامشروع حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به خزانه کشور بازمی‌گرداند، گفت: اگر قوه قضائیه تکلیف قانونی خود را اجرا کند، کسری بودجه سال جاری از محل رانت مسئولین رانت‌خوار تامین می‌شود.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: همه می‌دانیم که در بهمن ماه ۱۳۹۸ قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی که بین مردم به اعاده اموال نامشروع معروف شده، مصوب شده است. علی رغم گذشت حدود دو سال از لازم الاجرا بودن این قانون برای قوه قضائیه، تا به حال اجرا نشد است.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، مدعی شد: با اجرایی شدن این قانون، حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به خزانه کشور بازگشته و اعتماد مردم احیا می‌شود. اگر شما تکلیف قانونی خود را اجرا کنید کسری بودجه سال جاری از محل رانت مسئولین رانت‌خوار تامین می‌شود.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور مجلس در مورد عدم انطباق حقوق‌ها و تورم در سال آینده گفت: حرف کلیه کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مبنی بر مشکل معیشت و عدم انطباق حقوق با تورم حق است اما باید مواظب باشیم در تورم مارپیچ یعنی افزایش حقوق و بعد افزایش تورم قرار نگیریم. باید به سمت ایجاد عدالت در پرداخت حقوق گام برداریم. بهترین تصمیم در شرایط برای جلوگیری از قرار گرفتن در تورم مارپیچ و تحقق خواسته به حق مستمری بگیران، ایجاد نظام هماهنگ پرداخت حقوق است. تمامی حقوق بگیران از تبعیض ناراضی هستند و حرف آنها این است که اگر بودجه نیست چرا برای برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها منابع وجود دارد، دولت و مجلس باید توان خود را در همسان سازی حقوق و رفع تبعیض قرار دهند.

مقدمات پول واحدهای کشورهای تحریمی را مطرح کنید

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: مقدمات پول واحدهای کشورهای تحریمی را مطرح کنید، حداقل ۲۵ درصد درآمد کشورهای عضو شانگهای تبدیل به پول واحدی شود تا باشگاه کشورهای تحریمی با پول واحد به سمت جنگ سایر ارزهای بین المللی بروند. مقام معظم رهبری و رئیس جمهور با هوشمندی کشورهای همسایه را خویشان ایران دانسته‌اند لذا مقدمات عمل به این شعار با دو همسایه یعنی عراق و افغانستان به صورت کشورهای کُنفدرال آغاز کنید.

انبارهای آمونیاک در سرزمین اشغالی، ما را از داشتن بمب اتم بی‌نیاز می‌کند

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: بر خود لازم می‌دانیم تا به صهیونیست‌ها بگویم که خوب می‌دانید اگر بخواهیم به راحتی توان تولید بمب اتم را داریم و اگر به سمت ساخت آن نمی‌رویم، بیان شفاف رهبری جمهوری اسلامی ایرانی مبنی بر حرمت شرعی از داشتن بمب اتم است. اما اگر صهیونیست‌ها حماقت کنند و به مراکز اتمی ایران حمله کنند باید بدانند اولا به لحاظ تعداد مراکز هسته‌ای و بومی شدن دانش هسته‌ای نمی‌توانند ما را از داشتن این دانش محروم کنند و پاسخ درخوری که در مانور پیامبر اعظم (ص) ۱۷ بیان شد را دریافت می‌کنند. داشتن مراکز هسته‌ای و انبارهای آمونیاک در سرزمین اشغالی برای ما بهترین حالت است که ما را از داشتن بمب اتم بی‌نیاز می‌کند. اگر همان بمب‌های اتمی و مراکز صنعتی در سرزمین صهیونیست‌ها را نابود کنیم کل کشور قاصب اسرائیل از نقشه محو می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس، گفت:  ضرب المثلی داریم که اگر کسی فریاد می‌زند ترس از حمله دارد. آمریکایی ها دست از عربده کشی بردارند و مثل بچه آدمیزاد به برجام بازگردند و تحریم‌ها را بردارند و زیر امضای خود نزنند. در غیر این صورت با سرعت تمام به سمت توسعه غنی سازی وفق قانون اقدام راهبردی پیش می‌رویم.

ابوترابی خطاب به مسئولان در قوه قضائیه گفت: پرونده دوتابعیتی آقای روحانی به کجا رسید؟ چرا نتیجه را به مردم اعلام نمی‌کنند؟ آیا حسن روحانی دو تابیعتی هست یا نه؟ به رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای هم توصیه می‌کنم که اشتباه بزرگ آقای ظریف را تکرار ننماید و معاهده با این اهمیت را بدون مطالعه امضاء نکند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی