کد خبر: 528687

امیرحسین رحیمی، وزیر دادگستری:

یک چهارم پرونده‌های کشور به تهران اختصاص دارد

وزیر دادگستری صبح امروز با حضور در مجتمع حضرت امام خمینی (ره) با رییس کل دادگستری استان تهران دیدار و گفت و گو کرد.

علی القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران در این دیدار گفت: با ابلاغ برنامه عملیاتی تلاش داریم تا در گام اول اطاله دادرسی را کاهش دهیم.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، علی القاصی مهر عنوان کرد: گستردگی و پیچیدگی کار در استان تهران نیازمند خدمت مضاعف توسط مدیران دادگستری استان و همچنین حمایت همه جانبه مسئولین است.

القاصی مهر با اشاره به کمبودهای قابل توجه که بر اساس گزارش‌ها و بازدیدهای میدانی احصا شده است گفت: تامین کادر قضایی و نیروی انسانی اداری از مهمترین اقدام‌هایی است که در حال پیگیری هستیم.

وی افزود: در کنار تلاش‌هایی که توسط همکاران قضایی و اداری در شعب صورت می‌گیرد، تامین نیروی انسانی برای کاهش حجم و تسریع در رسیدگی‌ها ضروری است.

تهران یک چهارم پرونده‌های کشور را به خود اختصاص داده است

امین حسین رحیمی وزیر دادگستری نیز در این دیدار با تبریک انتصاب علی القاصی مهر به عنوان رئیس کل دادگستری استان تهران، نوع و حجم کار در تهران را غیر قابل مقایسه با سایر استان‌ها عنوان کرد.

امین حسین رحیمی گفت: تهران یک چهارم پرونده‌های کشور را به خود اختصاص داده و این تنها بخشی از گستردگی کار را نشان می‌دهد و دیگر مسائل موجود در پایتخت نیز از سختی‌های خدمت در این عرصه است.

وزیر دادگستری ابلاغ برنامه عملیاتی، دیدارهای میدانی با مراجع عالی قضایی استان از جمله نشست با قضات تجدید نظر در مدت کوتاهی پس از انتصاب را بیانگر عزم جدی القاصی مهر برای حرکت در مسیر تحول توصیف کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی