کد خبر: 528428

غلامرضا نوری، عضو کمیسیون طرح صیانت از فضای مجازی:

کارشناسی مرکز پژوهش‌ها درمورد طرح صیانت دقیق بود

بدون اصلاح اشکالات، کلیات طرح فعلی در کمیسیون رد می‌شود

عضو کمیسیون طرح صیانت از فضای مجازی، گفت: اگر با درخواست مرکز مخالفت شود و باید طرح به کمیسیون بازگردد و درخصوص کلیات آن رأی‌گیری شود که با توجه به تنوع و حجم ایراداتی از نظر قانون اساسی، قطعا کلیات آن در کمیسیون رد خواهد.

غلامرضا نوری، عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی، در خصوص اعلام نظر مرکز پژوهش‌های مجلس پیرامون ایرادات متنوع در حوزه‌های مختلف نسبت به این طرح گفت: خوشبختانه مرکز پژوهش‌ها با یک بررسی کارشناسی و دقیق ایرادات مختلف این طرح را در جنبه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و فنی ارزیابی کرده و متذکر شود.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: همچنین از همان روزهای ابتدایی مطرح شدن این طرح من بارها در گفت‌‌وگوهای مختلف از صداوسیما تا رسانه‌های مکتوب و مجازی همواره بر تناقض این طرح با اصولی از قانون اساسی تاکید کرده بودم که خوشبختانه مدنظر مرکز پژوهش‌ها نیز قرار گرفت.

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی اضافه کرد: من در آخرین جلسه که موضوع ارجاع به مرکز پژوهش‌ها مطرح بود، درخواست اعمال ماده ۱۴۲ را داشتم که به مرکز فرصتی ۴۵ روزه برای بررسی طرح داده می‌شد که مخالفت شد و پیشنهاد ارجاع ۱۰ روزه به تصویب رسید اما اکنون خود مرکز پژوهش‌ها درخواست مهلت زمانی بیشتری کرده است تا بتواند دقیق‌تر این طرح را بررسی کرده و گزارش خود را به کمیسیون ارائه کند.

نوری در پاسخ به اینکه «ممکن است هیات رئیسه کمیسیون با درخواست مرکز پژوهش‌ها مخالفت کند؟»، بیان کرد: طرح فعلی ایرادات فراوانی دارد و در صورتی که قبل از ارجاع به مرکز پژوهش‌ها نسبت به کلیات آن رأی‌گیری صورت می‌گرفت، رد می‌شد. اکنون نیز اگر با درخواست مرکز، مخالفت شود، باید طرح به کمیسیون بازگردد و درخصوص کلیات آن رأی‌گیری شود که با توجه به تنوع و حجم ایراداتی از نظر قانون اساسی، نقض حریم خصوصی و جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فنی که در طرح وجود دارد، قطعا کلیات آن در کمیسیون رد خواهد شد.

نماینده بستان‌آباد در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود با توجه به مطرح شدن بحث اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، در کنار مساله طرح جدید بنزینی که در کیش و قشم اجرا می‌شود، تلاش شده با این نظر مرکز پژوهش‌ها از بروز نگرانی و اعتراضات عمومی مردم جلوگیری شود»، اظهار داشت: اگر متن نامه مرکز پژوهش‌ها را ملاحظه کنید ایرادات مطرح شده کاملا کارشناسی و دقیق مطرح شده است و این موضوعات آنچنان کارشناسی بود که من به جنبه دیگر و انگیزه‌ دیگری برای طرح آن فکر نکردم. برای مثال اینطور نیست که یکی-دو ایراد کلی گرفته باشند که طرح مدتی به حاشیه برود تا از اذهان دور شود و در خفا جلو برود بلکه ایرادات کاملا کارشناسی، دقیق و همه‌جانبه است و این نشان می‌دهد که مرکز در این مدت جنبه‌های مختلف طرح را به خوبی بررسی و این اشکالات را از متن آن استخراج کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی