کد خبر: 527997

محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس

منطق ما در مذاکرات با طرف‌های غربی مشخص است / تحریم‌ها با لغو شود

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: منطق ایران در مذاکرات با طرف‌های غربی مشخص است و باید آنها تحریم‌های که علیه ملت ایران وضع کرده‌اند را لغو کنند.

محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات برجامی ایران و طرف‌های غربی، گفت: منطق ایران در مذاکرات با طرف‌های غربی مشخص است و باید آنها تحریم‌های که علیه ملت ایران وضع کرده‌اند را لغو کنند.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه به موازات تحریم‌ها نیز باید در داخل با ظرفیت‌های که داریم  به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشیم، ادامه داد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که تحریم‌ها بلا اثر شوند و اگر غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها بخواهند تحریم‌های را وضع کنند گویا خودشان را تحریم کرده‌اند.

نماینده مشکین‌شهر در مجلس با تاکید بر اینکه همواره ایران از مذاکرات برجامی استقبال کرده است، افزود: در دولت گذشته حتی وزرای خارجه کشورمان با مقامات آمریکایی مذاکرات برجامی داشت و این نشان می‌داد که ایران هیچ‌گاه از مذاکره برای رسیدن به یک نتیجه برد-برد فراری نبوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این غربی‌ها بودند که به تعهدات خود عمل نکردند و برجام را یک‌طرفه نقض کردند، اظهار داشت:در دور جدید مذاکرات آمریکایی‌ها باید تضمین بدهند که به تعهداتی که پای آن را امضاء می‌کنند، عمل می‌کنند و باردیگر شاهد بدعهدی آنها نباشیم.

عباس‌زاده مشکینی با بیان اینکه در دور جدید مذاکرات نیز بر روی پیشنهاداتی که ایران ارائه کرده است در حال کار شدن است، گفت: در مذاکرات پیش‌رو برخلاف مذاکرات گذشته میدان در دست ایران است و بر روی پیشنهادات ایران کار خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی