کد خبر: 527745

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو خبرگان رهبری:

لاریجانی شخصیتی متعلق به نظام است / رویکرد لاریجانی حمایت و تقویت شورای نگهبان است

هدف لاریجانی از نامه اش اصلاح رفتار اعضای شورای نگهبان بود

عضو خبرگان رهبری گفت : هدف آقای لاریجانی ، این است که با پاسخ خود، نوعی اصلاح رفتار اعضای شورای نگهبان اتفاق بیفتد تا اعضای محترم شورا، مجاب شوند از اتکا به مستندات شبهه دار ارائه‌شده به آنان پرهیز کنند و فقط قابل‌اعتماد و موثق را مبنای تصمیم‌گیری قرار دهند.

پس از رسانه‌ای شدن نامه شورای نگهبان به لاریجانی درباره دلایل رد صلاحیتش و پاسخ مفصل وی به موارد مطرح‌شده، برخی از منتقدان لاریجانی با نادیده گرفتن محتوای نامه، تلاش کرده‌اند پاسخ او را نوعی تقابل با شورای نگهبان و نظام جلوه دهند.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا مصباحی مقدم در بیان ارزیابی خود از جهت‌گیری پاسخ لاریجانی گفت: آقای لاریجانی به ایراداتی که مستند شورای محترم نگهبان قرارگرفته و منجر به ردصلاحیت شان شده، پاسخ داده و چنین دفاعی، حق بدیهی هرکسی است.

عضو خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه لاریجانی شخصیتی متعلق به نظام جمهوری اسلامی است، افزود: ایشان جایگاه شورای نگهبان را معتبر و محترم می‌داند و هدف شان این است که با پاسخ خود، نوعی اصلاح رفتار اعضای شورای نگهبان اتفاق بیفتد تا اعضای محترم شورا، مجاب شوند از اتکا به مستندات شبهه دار ارائه‌شده به آنان پرهیز کنند و فقط قابل‌اعتماد و موثق را مبنای تصمیم‌گیری قرار دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رویکرد لاریجانی را حمایت و تقویت شورای نگهبان دانست و ادامه داد: رفتار وی هرگز در تقابل با شورای محترم نگهبان نبوده و نیست. به گفته مصباحی مقدم ، پاسخ آقای لاریجانی را  باید به فال نیک  گرفت و از آن استقبال کرد زیرا انگیزه ایشان خیراندیشانهِ است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی