کد خبر: 526987

سرتیپ سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص):

امیدواریم با استقرار دولت جدید، از محل تهاتر نفت پروژه پالایشگاه آناهیتا پیش برود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: امروز با گذشت 32 سال از تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) این مجموعه با عمل جهادی و تکیه بر خلاقیت های داخلی شعار " ما می توانیم " را به " ما توانستیم" مبدل کرده است.

اعتمادآنلاین| سردار سرتیپ سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) امروز (سه شنبه) همزمان با سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به تبیین عملکرد و ماموریت های این قرارگاه پرداخت و اظهار کرد: امروز با گذشت 32 سال از تاسیس این مجموعه عمل جهادی توانست ، شعار ما می توانیم را به ما توانستیم تبدیل کند.

به گزارش ایلنا، سردار هوش السادات خاطرنشان کرد: قرارگاه تا رسیدن به این جایگاه ،چهار مرحله بازسازی، سازندگی ، انحصارشکنی و الگوآفرینی را با طراحی و اجرای پروژه های بزرگ دنبال کرده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه در راستای تحقق شعار سال قرارگاه در یک سال گذشته موفق به تکمیل 26 پروژه مهم ملی و راهبردی در حوزه‌های مختلف زیربنایی کشور شده است.:قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) توانست پروژه های ملی و راهبردی از جمله آزادراه "غدیر "کنارگذر جنوبی تهران ، فاز یک، دو و چهار آزادراه اراک به خرم‌آباد ، پروژه راه‌آهن زاهدان به خاش و بندر پارسیان در خلیج فارس را به بهره‌برداری برساند.

وی اظهار کرد: اقدامات مهم و راهبردی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در حوزه های نفت و گاز و انرژی ، راه و شهرسازی ، صنعت و معدن ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و طراحی و مهندسی پروژه های کلان ملی امروز به عنوان نماد خودباوری و اعتماد و اعتقاد به ظرفیت و پتانسیل نیروهای جوان متخصص و جهادگرکشور شناخته می شود.

سردار هوش السادات تولید بیش از 40 درصد بنزین، 21 درصد گاز و 42 درصد مخازن ذخیره‌سازی در حوزه نفت و گاز، 45 درصد سدسازی و ذخیره‌سازی آب و شبکه انتقال آب در حوزه آب کشور، 41 درصد آزادراه‌ها، 15 درصد بزرگراه‌ها، 30 درصد خطوط راه‌آهن، 42 درصد خطوط مترو و 80 درصد ظرفیت‌سازی بنادر کشور در حوزه راه و حمل و نقل را از اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا دانست و گفت: پروژه پاوه -مهدشت به مسافت 64 کیلومتر، راه آهن یزد-اقلید به طول 273 کیلومتر، راه آهن خواف - هرات به طول 68 کیلومتر، سد مخزنی هایقر با حجم 227 میلیون‌ متر مکعب، فاز اول سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان و فاز اول بندر مهم صادرات معدنی پارسیان از جمله پروژه‌هایی است که توسط قرارگاه انجام و به بهره برداری رسیده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با تاکید بر اینکه در قالب طرح 50 در 50 تا پایان سال 1401بیش از 50 طرح مهم با حمایت دولت در 50 هفته به بهره برداری می رسد، افزود: این طرح ها شامل احداث و بهره برداری از 650 کیلومتر آزادراه، راه آهن و بزرگراه و 30 کیلومتر خط مترو و 700 تخت بیمارستانی ،احداث و بهره برداری از 10 پست اسکله و ظرفیت 200 هزار تن کنسانتره مس با 4 کارخانه معدنی همچنین زهکشی 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی می باشد.

سردار هوش السادات افزایش ظرفیت تولید برق کشور با تکمیل نیروگاه بخار سبلان را از دیگر بخش های طرح 50 در 50 قرارگاه عنوان و تصریح کرد:اجرای این پروژه ها نقش مهمی در تامین و مدیریت منابع سرزمین عزیزمان دارد.

وی با بیان اینکه موسسه صدرا منشا خدمات خوبی برای کشور در موضوع سکوهای فازهای پارس جنوبی بوده است، گفت: 3 فروند کشتی افراماکس با ظرفیت 750 هزار بشکه تکمیل شد و 2 فروند در دست ساخت داریم و یک فروند هم تا پایان سال تحویل می شود همچنین سکوی رشادت نیز در دست احداث است و به زودی برای نصب منتقل می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت 100 هزار واحد مسکن در حوزه نهضت ملی مسکن و حوزه های ساخت آزادراه، بزرگراه و راه آهن خبر داد و گفت: با توجه به سابقه قرارگاه در اجرای پروژه های پیش ساخته و عمرانی نظیر پل صدر، پیگیر صنعتی سازی ساخت مسکن در کشور هستیم و با شروع احداث کارخانه های پیش ساخته، کیفیت ساخت مسکن ارتقا می یابد.

وی افزود: طی قراردادی با وزارت جهاد کشاورزی در شمال کشور یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی زهکشی می شود تا برای کشاورزی و نگهداری آب مناسب سازی گردد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به مراحل تکمیل پالایشگاه آناهیتا نیز گفت: پالایشگاه آناهیتا باید منابعی از محل صندوق توسعه ملی دریافت می کرد که در دولت قبل این موضوع محقق نشد امیدواریم با استقرار دولت جدید گشایش هایی رخ دهد و از محل تهاتر نفت این پروژه پیش برود.

سردار هوش السادات در پایان تاکید کرد: امروز فعالیت های قرارگاه نسبت به زمان تاسیس بیش از 100 برابر شده است و در تلاش هستیم با اجرای پروژه های ملی هرچه بیشتر و بهتر در ایجاد آسایش و رفاه هم وطنان نقش آفرین باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی