کد خبر: 526951

ماجرای حقوق 184 میلیون تومانی یکی از شاغلان قوه قضائیه چه بود؟

مدیر کل امور اداری کارگزینی قوه قضائیه در برنامه صبح بخیر ایران گفت: معوقات 13 ماه یکی از پرسنل به صورت یکجا پرداخت شده است.

اعتمادآنلاین| محسن برزویی، مدیر کل امور اداری کارگزینی قوه قضاییه در برنامه «صبح بخیر ایران» درباره ادعای مطرح شده پیرامون دریافتی کارکنان قوه قضاییه از سوی سازمان اداری و استخدامی اظهار کرد: ادعای دریافت حقوق 184 میلیون تومانی در قوه قضاییه در حالی از سوی سازمان اداری استخدامی مطرح می‌شود که آمار ارائه شده ایراد شکلی و ماهوی دارد.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه زمانی که مبنای محاسبات اشتباه باشد قطعا خروجی و نتیجه نیز اشتباه خواهد بود، عنوان کرد: حقوق و مزایا هر چیزی است که در حکم کارگزینی وجود دارد و مطابق فیش پرداخت می‌شود و از طریق خزانه هر ماه استمرار دارد.

برزویی گفت: درآمد‌های اتفاقی و معوقات جزء حقوق و مزایا محسوب نمی‌شود. مشکل اینجاست که در سازمان اداری و استخدامی برای طرح این عدد به هیچ چیز استناد نشده‌است. مبلغی که در اینجا اشاره شده، پرداختی مزایای معوق مانده مربوط به یک سال گذشته یکی از پرسنل است؛ به‌عبارت دیگر پرداختی 13 ماه یک پرسنل که به‌لحاظ مشکلات گوناگون به‌صورت یک‌جا پرداخت شده، اما سازمان اداری و استخدامی آن را به‌عنوان میانگین پرداختی عنوان کرده‌است.

مدیر کل امور اداری کارگزینی قوه قضاییه تصریح کرد: در یکی دیگر از فیش‌های حقوقی که مربوط به یک قاضی است، پرداختی آن در یک ماه 110 میلیون تومان بود که 95 میلیون تومان آن سایر معوقات بوده‌است.

وی اظهار کرد: شاید باورپذیر نباشد که حقوق 50 درصد از پرسنل و شاغلین زیر 7 میلیون تومان است و 36 درصد از همکاران بین 7 تا 9 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

برزویی با بیان اینکه 912 نفر از قضات عالی رتبه ما، حق قانونی خود را دریافت نمی‌کنند، اظهار کرد: یکی دیگر از کسانی که مسئولان نسبت به حقوق وی اعتراض داشتند، مدیر عالی‌رتبه یکی از سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه است و حقوق دریافتی این همکار ما 14 میلیون تومان است که پزشک است و 8 ماه هم حقوق معوقه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی