حجم ویدیو: 5.11M | مدت زمان ویدیو: 00:02:16 دانلود ویدیو
کد خبر: 526307

در «تیترخوان» اعتمادآنلاین ببینید:

مروری بر مهم‌ترین خبرهای روز- 20 آذر 1400

در تیترخوان «اعتمادآنلاین» مهم‌ترین خبرهای صبح امروز، شنبه 20 آذرماه، را مرور کرده‌ایم.

اعتمادآنلاین| در «تیترخوان» اعتمادآنلاین مهم‌ترین خبرهای صبح امروز، شنبه 20 آذرماه، را مرور کرده‌ایم.

روایت روزنامه دولت از مذاکرات وین

روزنامه ایران نوشت: تهران در مذاکرات اخیر با ارائه یک بسته ابتکاری، 2 پیشنهاد همزمان را مبنی بر لغو همه تحریم‌های برجامی و فرابرجامی و همچنین بازگشت خود به تعهدات برجامی‌اش روی میز طرف مقابل گذاشته که در صورت موافقت، پیشنهاد سوم و تکمیل‌کننده‌ای ارائه خواهد کرد.

دیپلماسی اولویت نخست آمریکا در قبال تهران

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، با تکرار برخی ادعاهای ضدایرانی گفت که هرچند دولت آمریکا گزینه‌های متعددی در اختیار دارد، اما همچنان دیپلماسی را اولویت نخست خود در قبال تهران می‌داند.

استرداد یک عضو ساواک از کانادا به ایران

اداره مهاجرت کانادا یک ایرانی 85 ساله به نام میرزاعلی واعظ‌زاده را به جرم عضویت در ساواک به ایران مسترد کرد. واعظ‌زاده از 1997 بدون وضعیت اقامت قانونی در کانادا زندگی می‌کرد و اداره مهاجرت به دلیل سوابقش در ساواک و لو دادن هشت هزار نفر به این سازمان، به او اجازه اقامت نمی‌داد.

تلاش آژانس برای نصب دوباره دوربین در تاسیسات کرج

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: به دنبال توافق با ایران برای نصب دوباره دوربین در تاسیسات کرج هستیم. اینکه ندانیم چه اتفاقی در تاسیسات کرج می‌افتد مانع از آن می‌شود که به مذاکره‌کنندگان در وین اطلاعات بدهیم.

احمدی‌نژاد علی دایی را برکنار کرد؟

محمد آخوندی، سخنگوی اسبق سازمان تربیت بدنی، گفت: برکناری علی دایی از تیم ملی فوتبال تصمیم نهاد ریاست‌جمهوری وقت بود.

طرح «متوقف کردن پهپادهای ایران» در مجلس نمایندگان آمریکا

طرح «متوقف‌کردن پهپادهای ایران» در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد. این طرح که تحت عنوان «قانون توقف پهپادهای ایران» ارائه شده است، در هماهنگی با تحریم‌های فعلی بوده و عرضه، فروش یا انتقال پهپاد را نیز در بر می‌گیرد. هدف از ارائه این طرح، ممانعت از دستیابی ایران و هم‌پیمانان آن به پهپادهایی است که می‌تواند برای حمله به آمریکا یا متحدان آن مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی