مجلس اگر انقلابی نباشد اسباب غصه خواهد بود
کد خبر: 359236
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۲۳:۴۳:۰۰

عباس‌علی اختری، عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه:

مجلس اگر انقلابی نباشد اسباب غصه خواهد بود

عباس‌علی اختری، عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، گفت: اگر مجلس ما انقلابی نباشد اسباب غصه و زحمت برای امت اسلامی خواهد بود.

اعتمادآنلاین| عباس‌علی اختری، عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، در نشست جبهه جهادگران ایران اسلامی در دفتر این جبهه، گفت: مجلس حالت سمبلیک و زیربنایی دارد و ان‌شاءالله این گام بقیه حرکات جبهه جهادگران ایران اسلامی را شکل دهد.

وی با بیان این‌که مهمترین عامل شناخت فرد و جامعه، عمل است، تاکید کرد: این‌که یک مجلس انقلابی باشد یا نباشد بدیهی است، اسم تنها موجب نمی‌شود که این ادعا واقعیت یابد. بلکه همه چیز در گرو عمل است. مهمترین عامل شناخت، عمل است. با عمل؛ انسان شناخته، معرفی و ارزیابی می‌شود.

اختری با تاکید بر این‌که گاهی یک مجلس با عملش متهم به خودباختگی می‌شود، به مجلس در زمان سلطنت رضاخان اشاره و تصریح کرد: در مجلس زمان طاغوت روسیه یک اولتیماتوم داد تمام مجلس جا زد و بنا داشت تسلیم شود. مرحوم مدرس سخنرانی کرد که باید جلوی دشمن ایستاد. مدرس آبروی آن مجلس را حفظ کرد.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تاکید کرد: نمایندگان مجلس انقلابی باید آگاه به مسایل اسلام و جامعه، متعهد، مسئولیت‌پذیر، دارای اندیشه قوی و شجاع باشند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مجلس انقلابی این است که به فریضه مهم و واجب نص معتقد باشد. نص صرفا به معنای نصیحت نیست بلکه یعنی خیرخواهی.

اختری با بیان این‌که انصافا دستاوردهای انقلاب اسلامی در هیچ حکومتی سابقه ندارد، گفت: امام(ره) فرمودند، دشمن بر روی دروغ خود تبلیغ می‌کند و ما حتی بر راست خود تبلیغ نکرده‌ایم. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، دستاوردهای انقلاب را برشمردند و به جوانان 7 توصیه از جمله علم داشتند.

وی با اشاره به متن بیانیه گام دوم، گفت: اسلام می‌خواهد جهان را بگیرد و از کشورهای جهان فقط آمریکا مانده که آن هم خودش را باخته است، آمریکا مثل ببر کاغذی خودش را باخته و از نفوذ انقلاب اسلامی در ارتش خودش ترسیده است.

اختری در پایان تصریح کرد: اگر مجلس ما انقلابی نباشد اسباب غصه و زحمت برای امت اسلامی خواهد بود.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی