روحانی گفت همه تلاشم را برای رفع حصر کردم/ سکوت رئیس‌جمهور درباره ترمیم کابینه/ رئیس‌جمهور پیگیر پرونده‌های دانشجویان بازداشت‌شده، فعالان محیط‌زیست و دراویش است
کد خبر: 221119
۱۳۹۷/۰۵/۰۱ ۱۴:۳۰:۰۰

الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین از دیدار با رئیس‌جمهوری روایت کرد

روحانی گفت همه تلاشم را برای رفع حصر کردم/ سکوت رئیس‌جمهور درباره ترمیم کابینه/ رئیس‌جمهور پیگیر پرونده‌های دانشجویان بازداشت‌شده، فعالان محیط‌زیست و دراویش است

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون امید گفت: در جلسه با آقای روحانی در خصوص رفع حصر صحبت کردیم و ایشان گفتند تلاش‌های زیادی کردم و جلسات زیادی گذاشتم منتها اینکه به مردم گزارش بدهم تأثیری در اصل ماجرا ندارد اما من همه تلاشم را کردم.

اعتمادآنلاین| الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به دیدار هیات رئیسه فراکسیون امید با رئیس‌جمهور که امروز صبح برگزار شد، گفت: در جلسه با رئیس‌جمهور مباحث مختلفی مطرح شد از جمله راجع به چگونگی کمک فراکسیون امید به دولت در شرایط فعلی صحبت‌هایی عنوان شد. فراکسیون امید در گذشته و در انتخابات ریاست جمهوری، دولت یازدهم و دوازدهم به دولت کمک کرد و همچنان هم علاقه‌مند است که کمک‌هایش ادامه داشته باشد و حمایتش مستدام باشد.

او در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفت: در این جلسه همچنین صحبت‌هایی راجع به راهکارهای افزایش اعتماد عمومی ازجمله رفع حصر و رفع ممنوعیت از آقای خاتمی به‌صورت مفصل مطرح شد. علاوه بر این بحث سیاست خارجی و راه‌های خروج از وضعیت کنونی در سیاست خارجی، مباحث سیاست داخلی و ضرورت ایجاد فضای بازتر در حوزه اجتماعی و تلاش برای افزایش نشاط اجتماعی نیز مطرح شد.

روحانی گفت تلاش‌های زیادی برای رفع حصر کردم

این نماینده مجلس گفت: رئیس‌جمهور درباره رفع حصر گفتند تلاش‌های زیادی کردم و جلسات زیادی گذاشتم منتها اینکه به مردم گزارش بدهم تأثیری در اصل ماجرا ندارد اما من همه تلاشم را کردم. همان‌طور که در انتخابات گفتم من مخالف هرگونه حصرم اما بااینکه پیگیری‌هایم تبدیل به یک معضل سیاسی- اجتماعی شود، موافق ژنیستم.

حضرتی با اشاره به مباحث اقتصادی مطرح‌شده در دیدار باروحانی، گفت: در حوزه اقتصادی نیز مباحثی مطرح شد مبنی بر اینکه دولت باید در خصوص هدایت نقدینگی و کنترل آن اقداماتی را انجام دهد. همچنین راجع به مسئله سهمیه‌بندی سوخت و چگونگی تخصیص ارز به کالاهای مختلف صحبت‌هایی مطرح شد.

او ادامه داد: درباره مشکلات حوزه اقتصادی رئیس‌جمهور گفتند علیرغم اینکه فشارهای بین‌المللی بر ما وجود دارد دولت موفقیت‌های زیادی داشته است. قبل از اینکه ترامپ رسماً تحریم‌ها را اعلام کند، این تحریم‌ها اعمال‌شده است و ‌بانک‌های دنیا محدودیت‌هایی پیدا کردند و همکاری‌هایی که در سطح بین‌الملل داشتیم کاهش پیدا کرده است اما ما 750 هزار شغل در دولت دوازدهم در طول یک سال گذشته ایجاد کردیم که این رقم بسیار خوب و کارنامه درخشانی است. برای اولین بار در طول تاریخ تعداد شاغلین به 24 میلیون و 60 هزار رسیده است و هیچ‌وقت به این اندازه شاغل نداشتیم.

حضرتی گفت: در حوزه سیاست خارجی آقای روحانی گفتند که ما روندی را داشتیم و برجام را دنبال می‌کردیم و آثار مثبتی هم داشت اما پدیده‌ای به نام ترامپ آمده و ترامپ تنها برای ما دردسر درست نکرده بلکه برای اروپا، چین، ترکیه، مکزیک و بسیاری از کشورهای دیگر نیز دردسر درست کرده و آن‌ها هم درگیر هستند. این شرایط جدیدی است که در آن به سر می‌بریم. لذا مواضعی که من در سیاست خارجی می‌گیرم متناسب با شرایط جدید است و نافی مواضع گذشته من نیست.

سکوت روحانی درباره ترمیم کابینه طبیعی است

او با تأکید بر لزوم‌ترمیم کابینه، ادامه داد: ضرورت ترمیم کابینه از دیگر مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود. اعضای فراکسیون امید در این خصوص تأکید کردند که باید افرادی در کابینه حضورداشته باشند که شرایط جدید را درک کنند و جدیت داشته باشند اما آقای روحانی راجع به تغییرات و ترمیم در کابینه چیزی نگفتند و سکوت کردند تنها اعضای فراکسیون امید تذکراتی دادند. البته سکوت رئیس‌جمهور طبیعی است و تا زمانی که افرادی را معرفی نکردند نمی‌توانند بگویند.

روحانی گفت استفاده از زنان و اقلیت‌های مذهبی در بدنه دولت از اصول کارم است

این نماینده مجلس گفت: همین‌طور رییس جمهور راجع به بحث حوزه اجتماعی مانند استفاده بیشتر از زنان، جوانان و اقلیت‌های مذهبی در بدنه مدیریتی دولت گفتند که این موارد جزء اصول کار من است و در این خصوص به وزرا تذکر داده‌ام و در کابینه رسماً اعلام کردم که من تصمیم داشتم حداقل دو زن در کابینه بیاورم ولی موانعی وجود دارد که نمی‌خواهم آن را عنوان کنم و به مصلحت هم نیست که این موانع را بگویم.

جلسه با روحانی خوب و صریح بود

حضرتی گفت:‌ در خصوص احکام سنگین برای دانشجویان بازداشت‌شده، فعالین محیط‌زیستی‌ها و دراویش نیز صحبت کردیم که ایشان گفت که لحظه‌به‌لحظه این موضوعات را در دولت توسط وزیر دادگستری و وزیر علوم موضوعات را رصد و پیگیری می‌کند و به وزرای مربوطه تذکر می‌دهد تا پیگیر باشند و حتی گفتند از طریق روسای قوا نیز مسئله را پیگیری کرده‌اند.

او در پایان تأکید کرد: جلسه خوب، صریح و جدی بود و بحث‌ها بی‌پرده و روشن مطرح شد. قرار شد که ارتباطات بین فراکسیون و دولت بیشتر شود تا بتوان مسائلی که دولت مدنظرش است و نیاز به قانون دارد و مسائلی که فراکسیون و مجلس مدنظرش است و نیاز به لایحه دارد؛ دراین‌ارتباط تنگاتنگ به یک نتیجه‌ای برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی