کاش خاوری را برگردانند تا زوایای پنهان اختلاس سه هزار میلیاردی آشکار شود/ احمدی‌نژاد پاسخ دهد که چرا خاوری را انتخاب کرد/ قوه قضائیه پرونده احمدی‌نژاد، مشایی و بقایی در مورد خاوری را بررسی کند/ هدف از بست‌نشینی احمدی‌نژادی‌ها مختومه‌شدن پرونده‌هایی مثل ار
کد خبر: 148666
۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ۰۰:۰۰:۰۰

محمد جهرمی وزیر کار دولت احمدی‌نژاد و مدیرعامل بانک صادرات در زمان اختلاس سه‌هزار میلیاردی در گفتگو با اعتمادآنلاین:

کاش خاوری را برگردانند تا زوایای پنهان اختلاس سه هزار میلیاردی آشکار شود/ احمدی‌نژاد پاسخ دهد که چرا خاوری را انتخاب کرد/ قوه قضائیه پرونده احمدی‌نژاد، مشایی و بقایی در مورد خاوری را بررسی کند/ هدف از بست‌نشینی احمدی‌نژادی‌ها مختومه‌شدن پرونده‌هایی مثل ار

محمد جهرمی در مورد اختلاس سه هزار میلیاردی می‌گوید: ای کاش می توانستند آقای خاوری را برگردانند تا زوایای پنهان این پرونده آشکار شود. اگر قرار باشد به پرونده احمدی‌نژاد، بقایی و مشایی رسیدگی شود باید این موضوع مهم هم در پرونده‌شان بررسی شود. بلاخره بست‌نشینی اینها الکی نبود و برای اینکه این پرونده ها مختومه شود دست به این کارها می زنند.

اعتمادآنلاین| زینب نورانیان- محمد جهرمی، مدیرعامل سابق بانک صادرات که پس از افشای فساد بانکی موسوم به اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی از ریاست این بانک برکنار و دادگاهی شد می گوید کسانی که محمودرضا خاوری را برای قرار گرفتن در پست مدیرعاملی بانک ملی تایید کرده بودند باید پاسخگو باشند. او اظهار امیدواری می کند خاوری به کشور بازگردد تا زوایای پنهان این پرونده روشن شود.

*شما زمانی گفته بودید که می دانید چرا خاوری دستگیر نشد و چه کسانی ایشان را فراری دادند.

الان خیلی وقت است که از این قضیه گذشته. به حمدالله آقای خاوری هم محاکمه شدند. الان من به این مساله دیگر نمی پردازم.

*چه کسانی در فرار خاوری مقصر بودند؟

من دیگر بر این موضوع تکیه نمی کنم. الان دنبال این هستم که محاکمه بخوبی انجام شود. ای کاش می توانستند آقای خاوری را برگردانند تا زوایای پنهان این پرونده روشن شود.

*برگرداندن ایشان به کشور کار سختی است؟

حتما کار سختی است چون دولت کانادا همراهی نمی کنند.

*دلیلش فقط عدم همکاری دولت کاناداست؟

بله. اگر همراهی کرده بود تا الان به کشور بازگردانده شده بودند.

*البته فرار کردن ایشان از کشور هم بحث برانگیز بود و ایشان با وجود اتهامی که داشتند به راحتی از کشور بیرون رفتند.

به هر حال ایشان حقوقدان بود و می دانست باید چه کار کند. ایشان می‌دانست چه تخلفاتی کرده و چه مدارکی در اختیار قوه قضائیه است و اگر بماند چه زیانی برایش خواهد داشت.

*ولی زمانی که ایشان در ابتدا بازداشت شد فردی توصیه کرده بود که ایشان ممنوع الخروج نشود، به خاطر همین به سادگی از کشور خارج شد.

این را دیگر باید از رئیس دادگستری وقت که الان معاون پیشگیری قوه قضائیه هستند، بپرسید.

*به جز خروج ایشان حضورش در راس بانک ملی با وجود داشتن تابعیت دوگانه و همچنین سن و سالشان که بازنشسته شده بود هم عجیب بود.

این را باید از احمدی نژاد سوال کرد که چرا ایشان را رئیس بانک ملی کردند.

*مشایی هم در این مساله نقش داشتند و خواهرزاده ایشان...

بله آن هم دیگر علنی شد و آقای سراج هم آن را تایید کردند.

*فکر می کنید در پرونده ای که برای مشایی تشکیل شده این دست مسائل هم هست؟

من در جریان پرونده فعلی نیستم اما امیدوارم قوه قضائیه با قاطعیت هم پرونده آقای احمدی نژاد و هم آقایان بقایی و مشایی را رسیدگی کند.

*مساله خاوری هم باید در پرونده اینها قرار بگیرد؟

بله حتما. اگر قرار باشد به پرونده این افراد رسیدگی شود باید این موضوع مهم هم در پرونده‌شان بررسی شود. بلاخره بست‌نشینی اینها الکی نبود و برای اینکه این پرونده ها مختومه شود دست به این کارها می زنند.

*پرونده شما در این ماجرا بسته شد؛ درست است؟

بله. پرونده مرا بررسی کردند و دیدند چیزی نیست. البته جریمه نقدی 8 میلیونی با عنوان اهمال داشتم که پرداخت شد و پرونده کلا بسته شد. الان دو سال است که بسته شده است. آنان همه زوایای زندگی من را بررسی کردند، حساب های خودم، خانواده و اقوام درجه یک را بررسی کردند که پولی به حساب نیامده باشد که خوشبختانه اینطور نبود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی