آدم فضایی‌ها واقعی هستند؟ آمریکایی‌ها رسما می‌خواهند با آنها ارتباط بگیرند
کد خبر: 581263
۱۴۰۱/۰۸/۱۶ ۰۴:۴۵:۰۰

آدم فضایی‌ها واقعی هستند؟ آمریکایی‌ها رسما می‌خواهند با آنها ارتباط بگیرند

آیا زمانی می‌رسد که پیامی از فرازمینی‌ها دریافت کنیم؟ نمی‌دانیم. و نمی‌دانیم که این اتفاقی چه زمانی خواهد افتاد. اما می‌دانیم که نمی‌توانیم به لحاظ علمی، اجتماعی و سیاسی برای رویدادی که ممکن است همین فردا رخ دهد، آماده نباشیم.

اگر فرازمینی‌ها همین امروز برای ما پیامی ارسال کنند، بشر چطور باید به آن جواب دهد؟ پاسخ این سوال در حال حاضر مشخص نیست و به همین خاطر پژوهشگران پروژه‌ای را شروع کرده‌اند تا پروتکل یا شیوه‌نامه‌ای برای ارتباط با بیگانگان فضایی بسازند.

به گزارش دیجیاتو، تیمی از متخصصان سیاست‌گذاری و دانشمندان با هم وارد همکاری شده‌اند تا برای اولین بار در 35 سال اخیر مجموعه‌ای از قواعد را برای سراسر جهان تعیین کنند تا در صورت برقراری ارتباط از سوی فرازمینی‌ها، بدانیم که چگونه باید پاسخ آن‌ها را بدهیم.

«جان الیوت»، دانشمند کامپیوتر از دانشگاه «سنت اندروز» اسکاتلند که هماهنگ‌کننده نهادی میان‌رشته‌ای برای تنظیم این شیوه‌نامه است، می‌گوید تیم آن‌ها به فراتر از اثر کشف فرازمینی‌ها بر بشریت نگاه می‌کند و به دنبال پاسخ این سوال خواهد بود که چطور باید جواب تماس احتمالی آدم فضایی‌ها را بدهیم.

در حال حاضر تنها شیوه‌نامه‌ای که در این زمینه وجود دارد، در سال 1989 از سوی جامعه اعضای موسسه «جستجو برای حیات هوشمند فرازمینی» (SETI) تنظیم شده است. این شیوه‌نامه به‌طور عمده بر اهمیت اشتراک‌گذاری خبر این ارتباط با مردم و جامعه علمی تمرکز دارد.

ولی حالا نهاد جدیدی که تحت عنوان «هاب شناسایی SETI» به وجود آمده، به جای تمرکز بر ارسال پیام به بیگانگان، به اسکن سیگنال‌ها برای کشف پیام‌های احتمالی از سوی فرازمینی‌ها و تدوین چارچوبی برای کشف مفاهیم از این سیگنال‌ها می‌پردازد. آن‌ها همچنین سازوکارهایی برای ارزیابی برخورد، گزارش‌هایی برای تشریح سیاست‌های خاص و پروتکل‌ها و معاهداتی برای پاسخ دادن به پیام‌رسان‌های احتمالی بیگانگان ایجاد خواهند کرد.

الیوت می‌گوید: «آیا زمانی می‌رسد که پیامی از فرازمینی‌ها دریافت کنیم؟ نمی‌دانیم. و نمی‌دانیم که این اتفاقی چه زمانی خواهد افتاد. اما می‌دانیم که نمی‌توانیم به لحاظ علمی، اجتماعی و سیاسی برای رویدادی که ممکن است همین فردا رخ دهد، آماده نباشیم.»

برخلاف تصور تئوری‌پردازان توطئه مبنی بر این که بیگانگان به زمین آمده‌اند، چند روز پیش در گزارشی گفته شد که وزارت دفاع آمریکا باور دارد که اکثر اشیاء پرنده ناشناس یا یوفوها در واقع پهپادهای جاسوسی چین و بالن‌های هواشناسی هستند.


 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 1 رای مخالف

  • ابراهیم ارسالی در
    دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱

    فرا زمینی پیه چقدر ساده اید اینها همان اجنه هستند که امریکاییها و اروپاییها دنبال مادی کردن آنها هستند و فراماسونری برای سلطه آنها بر زمین و... تشکیل شده است

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی