باند بزرگ سرقت محتویات داخل خودرو در تهران متلاشی شد

متهمان که چندین بار سابقه سرقت نیز داشته‌اند در بازجویی‌ها مقاومت خود را شکستند و به ارتکاب 250 فقره سرقت محتویات داخل خودرو اقرار کردند.

باند بزرگ سرقت محتویات داخل خودرو در تهران متلاشی شد
کد خبر: 641542
|
۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ۱۲:۰۵:۴۳

پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضا و انهدام باند هشت نفره سارقان در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش اعتمادآنلاین، سردار کارآگاه علی ولی پور گودرزی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی محتویات داخل خودرو شهروندان و وصول شکایت مالباختگان، رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست طی تحقیقات اطلاعاتی دریافتند در یک فقره از سرقت‌ها لپ تاپ، تبلت، وسایل شخصی و وجه نقد به مبلغ تقریبی700 میلیون تومان سرقت شده است. ماموران با بررسی میدانی فهمیدند، 2 نفر از اعضای باند دزدی با یک دستگاه موتورسیکلت کلیک زردرنگ، طی 3 نوبت به سرقت محتویات داخل این خودروی ال 90 اقدام کرده‌اند.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم طی چندین نوبت تحقیقات گسترده موفق شدند 3 نفر از سارقان را در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌ها ابتدا منکر حقایق می‌شدند، عنوان کرد: کارآگاهان با استفاده از فنون بازجویی در نهایت موفق شدند مخفیگاه 2 نفر از همدستان سارقان را در شمال شهر تهران شناسایی کنند و طی یک عملیات غافلگیرانه هر 2 متهم را در دستگیر کردند.

سردار ولی پور گودرزی در ادامه متذکر شد: متهمان که چندین بار سابقه سرقت نیز داشته‌اند در بازجویی‌ها مقاومت خود را شکستند و به ارتکاب 250 فقره سرقت محتویات داخل خودرو و فروش لپ تاپ و گوشی مسروقه به مالخران بیشتر در سطح شهر تهران اقرار کردند.

وی در ادامه گفت: متهمان در ادامه بازجویی‌ها به سرقت کارت‌های سوخت خودروها هم اقرار کردند و گفتند حدود 40 عدد کارت سوخت تاکنون به سرقت برده‌اند. کارآگاهان در ادامه با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم و تحقیقات گسترده میدانی در نهایت موفق شدند هویت 2 نفر از مالخران را کشف و با شناسایی مخفیگاه آنان در 2 عملیات غافلگیرانه و منسجم آنان را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: از مخفیگاه مالخران 4 دستگاه لپ تاپ، جعبه ابزار، 2 دستگاه آمپلی فایر و طلا تلفن همراه و تعدادی لوازم یدکی خودرو نیز کشف و ضبط شد. سپس متهمان در بازجویی‌ها اقرار کردند به صورت تیم‌های 3 نفره و 2 نفره به سرقت محتویات داخل خودرو می‌پرداختند و این سرقت‌ها را اکثرا شبانه وقتی مالباختگان خواب بودند انجام می‌دادند و پول حاصل از فروش اموال سرقتی را برای خرید مواد مخدر هزینه می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه تعداد 37 نفر از شکات با مستندات از قبیل فیلم صحنه سرقت، اموال و مدارک برای شناسایی سارقان به اداره بیستم دعوت شده‌اند، خاطرنشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، جهت کشف دیگر جرایم و شناسایی سایر شکات در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها