بخشش عروس قاتل 12 سال بعد از شوهرکشی

زنی که شوهرش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود به حرمت ماه محرم و صفر و در قالب پویش «به عشق حسین می‌بخشم» بخشیده شد.

بخشش عروس قاتل 12 سال بعد از شوهرکشی
کد خبر: 629394
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۰۹:۵۸:۳۶

زن جوان که شوهرش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود سرانجام پس از ۱۲ سال از سوی خانواده مقتول به عشق امام حسین(ع) و با تلاش بزرگان و ریش‌سفیدان محلی بخشیده شد.

 به گزارش دادگستری استان کرمانشاه، این زن جوان در سال ۱۳۹۰ در یکی از شهرستان‌های شرقی استان کرمانشاه در حالی که یک فرزند 2 ماهه داشت به دنبال اختلاف خانوادگی و درگیری شدید، شوهرش را به قتل رساند.

 پس از دستگیری متهم و انجام مراحل اولیه تحقیقات، پرونده قضایی تشکیل شده و به دنبال طی شدن فرایندهای قانونی رسیدگی به این پرونده، حکم قصاص برای قاتل صادر شد.

 از آنجا که این زن به تازگی مادر شده بود و یک نوزاد داشت به منظور حفظ جایگاه زن و مادر، تلاش‌ها و پیگیری‌هایی برای جلب رضایت اولیای دم آغاز شد و این تلاش‌ها ادامه داشت اما خانواده مقتول حاضر به بخشیدن عروس‌شان نبودند تا اینکه با گذشت 10 سال از این ماجرا و با توجه به اینکه خانواده مقتول پیگیر اجرای حکم قصاص نیز نبودند و این زن بلاتکلیف در زندان مانده بود در سال ۱۴۰۰ طبق قانون مهلتی سه ماهه به خانواده مقتول داده شد تا تصمیم خود را بگیرند و همزمان هم با بزرگان شهرستان و متنفذین محلی رایزنی‌هایی انجام گرفت تا پیگیر ایجاد صلح و سازش در این پرونده شوند.

 اما باز هم خانواده مقتول اقدام مؤثری انجام ندادند تا اینکه با عنایت به جایگاه رفیع زن و مادر در نظام اسلامی و توجه ویژه دستگاه قضایی به این مهم با پیگیری‌های رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و ورود به این پرونده و صدور دستور پیگیری ویژه و همکاری خوب بزرگان و متنفذین محلی شهرستان با توجه به تعیین تاریخ اجرای حکم سرانجام طی روزهای گذشته با حضور تعدادی از قضات و مسئولان ارشد دادگستری و بزرگان محلی خانواده مقتول یک روز قبل از اجرای قصاص به حرمت ماه محرم و صفر و در قالب پویش «به عشق حسین می‌بخشم» از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها