انهدام باند قاچاقچیان انسان در عملیات دستگیری قاتل فراری

قاچاقچیان انسان که قصد داشتند یک قاتل را از کشور خارج کنند، دستگیر شدند.

انهدام باند قاچاقچیان انسان در عملیات دستگیری قاتل فراری
کد خبر: 629388
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۰۹:۳۶:۳۱

باند قاچاقچیان انسان در مرزهای غربی کشور هنگامی متلاشی شد که اعضای آن قصد داشتند متهم به قتل فراری را به همراه افراد دیگری از مرز خارج کنند.

به گزارش روزنامه خراسان، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح ماجرای دستگیری قاتل ۱۸ ساله ای که راننده پراید را در مشهد به قتل رسانده بود و قصد خروج از مرزهای غربی کشور را داشت گفت :در پی جنایتی که هشتم تیر گذشته در مشهد رخ داد و موتور سوار ۱۸ ساله پس از قتل راننده پراید متواری شد،گروه ویژه‌ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به ردیابی متهم پرداختند. سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده افزود: ساعتی بعد با بررسی و بازبینی دوربین‌های مداربسته هویت متهم به قتل فراری مشخص شد. در ادامه این عملیات که با دستورات قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب همراه بود، سرنخ‌هایی به دست آمدکه نشان می‌داد  «امیرحسین-ل» (متهم) به سوی شهرهای شمالی کشور در حرکت است .تحلیل‌های کارشناسی مسیر حرکت متهم به قتل فراری نیز بیانگر آن بود که وی قصد خروج از کشور را دارد اما چون کارآگاهان یقین داشتند که وی پول زیادی به همراه ندارد و خروج وی با مشکلاتی مواجه خواهد شد، رصدهای اطلاعاتی را روی افرادی متمرکز کردند که با متهم در ارتباط بودند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در همین حال سرنخ‌هایی از یکی از بستگان «امیرحسین –ل» به دست آمد که تجزیه و تحلیل‌های ماجرا به فرضیه خروج از مرز قوت بخشید و بدین ترتیب این مرد در یکی از کلان شهرهای شمالی کشور زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت. مراقبت های نامحسوس و پوششی کارآگاهان به نتایجی از انتقال پول و هماهنگی با قاچاقچیان انسان در مرزهای غربی کشور رسید اما عملیات دستگیری برای شناسایی قاچاقچیان مرزی به تاخیر افتاد.سرهنگ کارآگاه شفیع‌زاده در ادامه این گفت وگوی اختصاصی خاطرنشان کرد: به محض این که گروه نامحسوس تعقیب متهم، اطلاعات کامل را به مشهد فرستادند گروه دیگری از افسران زبده اداره جنایی به سرپرستی سروان اسماعیل عظیمی مقدم عازم شهرهای شمالی کشور شدند تا عملیات دستگیری را آغاز کنند.

وی گفت:در اولین مرحله از اقدامات پلیسی، ابتدا مردی که از بستگان متهم بود و شرایط فرار را برای وی تسهیل می‌کرد به صورت غافلگیرانه دستگیر شدو در همان بازجویی‌های مقدماتی زوایای پنهان این فرار مرزی را لو داد. بنابراین گروه دیگری از کارآگاهان قبل عزیمت به منطقه صفر مرزی، بلافاصله مشخصات قاتل فراری و قاچاقچیان انسان در مرز را به نیروهای پلیس آگاهی ارومیه گزارش دادند .سپس با هماهنگی قضایی و پلیسی عملیات دستگیری باند قاچاق انسان با همکاری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی شد.

رئیس پلیس با تجربه خراسان رضوی ادامه داد: طولی نکشید که روز پنج شنبه گذشته متهم ۱۸ ساله در حالی به دام افتاد که توسط قاچاقچیان به یکی از روستاهای مرزی رسیده بود و دو تن از قاچاقچیان انسان مشغول انتقال وی و چند نفر دیگر از مرزهای غربی به ترکیه بودند . سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده تاکید کرد: ساعتی بعد اعضای باند قاچاق انسان و متهم به قتل فراری در محاصره نیروهای نظامی و انتظامی قرار گرفتند و در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند. لحظاتی بعد نیز تصویر متهم ۱۸ ساله از طریق فضای مجازی برای گروه عملیاتی اعزامی از مشهد ارسال شد و با تایید موضوع توسط افسر پرونده ، وی به تهران انتقال یافت و در اختیار کارآگاهان قرار گرفت. مقام ارشد انتظامی در پلیس آگاهی خراسان رضوی با تقدیر از قاضی دکتر صفری و مقامات نظامی و انتظامی که در متلاشی شدن باند قاچاق انسان و دستگیری متهم به قتل فراری نقش داشتند، تصریح کرد: با انتقال متهم مذکور به مشهد تحقیقات زیر نظر قاضی ویژه قتل عمد ادامه خواهد یافت.

 در خور یادآوری است خبر وقوع این قتل هولناک با عنوان جنایت موتور سوار ۱۸ ساله در صحنه تصادف هشتم تیر گذشته در صفحه حوادث روزنامه خراسان منتشر شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها