کلاهبردار بزرگ ارز دیجیتال به تله افتاد

متهم با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا حدود 20میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

کلاهبردار بزرگ ارز دیجیتال به تله افتاد
کد خبر: 628858
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۱ ۱۳:۴۵:۵۴

مجرم سایبری که با ترفند خرید و فروش و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال از شهروندان 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، با شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا تهران مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

شاکی عنوان کرد: در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شخصی که مدعی فعالیت کلان در زمینه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بود آشنا شدم و پس از جلب اعتمادم مبلغ 2 میلیارد ریال جهت سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال برای وی واریز کردم؛ اما بعد از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکردم و متوجه کلاهبرداری شدم.

کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ پس از بررسی‌های همه جانبه، این شیاد اینترنتی را شناسایی کردند. با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی، تیم عملیات پلیس فتا مجرم را در یکی از محله‌های جنوب تهران دستگیر کرد.

در زمان بررسی پرونده بیش از 20 نفر به شکات پرونده اضافه شدند و متهم نیز به جرم خود اقرار کرد. این فرد اظهار داشت با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا حدود 20میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها