حادثه هولناک برای 4 دختر جوان؛ 2 نفر کشته شدند

4 دختر که برای شنا به رودخانه زاب میرآباد از توابع سردشت رفته بودند دچار حادثه شدند و 2 نفر از آنها جان باخت.

حادثه هولناک برای 4 دختر جوان؛ 2 نفر کشته شدند
کد خبر: 625246
|
۱۴۰۲/۰۵/۰۹ ۰۸:۵۷:۴۰

4دختر که برای تفریح وارد رودخانه شده بودند، ناگهان زیر پاهایشان‌ خالی شد و حادثه‌ای هولناک برایشان رقم خورد.

به گزارش همشهری، این حادثه عصر روز شنبه در رودخانه زاب میرآباد از توابع شهرستان سردشت واقع در استان آذربایجان غربی اتفاق افتاد. آن روز 5نفر از اعضای خانواده‌ای از اهالی روستای بیلوکه شامل 4دختر و یک پسر برای تفریح کنار رودخانه رفته بودند. 4دختر جوان تصمیم گرفتند وارد رودخانه شوند و درحالی‌که دست‌های یکدیگر را گرفته بودند آرام آرام وارد آب شدند. بخشی از رودخانه عمق چندانی نداشت اما آنها کمی که جلوتر رفتند ناگهان زیرپای‌شان خالی شد و عمق رودخانه زیاد شد. دختران جوان شناکردن بلد نبودند و شروع به‌دست و پا زدن کردند. پسر جوان خانواده که بیرون از رودخانه بود وقتی صدای کمک خواستن دختران را شنید تلاش کرد آنها را نجات دهد، اما به تنهایی کاری از او ساخته نبود. به همین دلیل با داد و فریاد از روستاییانی که در آن اطراف بودند کمک خواست. 2 نفر که در آن اطراف بودند وقتی صدا را شنیدند خودشان را به آنجا رساندند و به آب زدند. 4دختر جوان با کمک روستاییان از آب بیرون کشیده و  به مرکز درمانی منتقل شدند، اما در نهایت 2نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

از عصر یکشنبه که این حادثه تلخ اتفاق افتاد میرآباد عزادار شده است. رسول جامی‌اصل، عموی یکی از قربانیان به همشهری می‌گوید: دختر من هم در این حادثه حضور داشت که نجات یافت. او ادامه می‌دهد: دخترم ساریه که 15ساله است همراه با برادرزاده‌هایم تینا 17ساله، تریفه 19ساله، حسین 22ساله و عروس برادرم اثمر 20ساله، برای تفریح کنار رودخانه رفته بودند که این حادثه اتفاق افتاد. با اینکه دخترم ساریه و برادرزاده‌ام تینا نجات پیدا کردند، اما تریفه و اثمر جان خود را از دست دادند و یک روستا را عزادار کردند.

در شرایطی که این حادثه  اهالی منطقه را با شوک بزرگی مواجه کرده، شواهد نشان می‌دهد برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه علت وقوع این حادثه است. جوتیار برزگر، رئیس هلال‌احمر سردشت در این‌باره به همشهری می‌گوید: برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سبب شده که بعضی از جاهای آن عمق زیادی داشته باشد. این موضوع از بیرون آب مشخص نیست و افراد را به اشتباه می‌اندازد. در این حادثه نیز قربانیان وارد منطقه‌ای کم‌عمق شده و کمی جلوتر رفته بودند؛ غافل از اینکه آنجا به‌دلیل برداشت غیرمجاز و غیراصولی شن و ماسه عمیق است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها