کلاهبرداری 5 هزار میلیاردی از 300 متقاضی خودرو

متهم پس از برانگیختن طمع افراد اقدام به دریافت پول‌های کلان از 500 میلیون تا 2 میلیارد تومان کرده و سپس دفتر شرکت را تعطیل و متواری شده است.

کلاهبرداری 5 هزار میلیاردی از 300 متقاضی خودرو
کد خبر: 601883
|
۱۴۰۱/۱۲/۲۱ ۱۲:۴۵:۰۹

فردی که با راه‌اندازی شرکت لیزینگ فروش خودرو از 300 نفر بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود، عاقبت به دام افتاد.

به گزارش اعتمادآنلاین، در پی شکایت تعدادی از شهروندان شهرستان فلاورجان مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت لیزینگ فروش خودرو از آنان موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

در تحقیقات مشخص شد متهم با دائر کردن یک شرکت غیرمجاز لیزینگ خودرو اقدام به ثبت نام از متقاضیان خودرو کرده و برای جلب اعتماد مردم در ابتدا تعدادی خودرو تحویل متقاضیان داده و پس از برانگیختن طمع افراد اقدام به دریافت پول‌های کلان از 500 میلیون تا 2 میلیارد تومان کرده و سپس دفتر شرکت را تعطیل و متواری شده است.

سرانجام با تلاش شبانه‌روزی و انجام یکسری کارهای اطلاعاتی مخفیگاه متهم در یکی از روستاهای اطراف شهرستان فلاورجان شناسایی و این فرد طی هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی پیش از اینکه فرصت فرار پیدا کند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.

در بررسی حساب‌های متهم مشخص شد او از 300 نفر از شهروندان شهرستان فلاورجان و شهرستان‌های تابعه استان اصفهان بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها