پسر 13ساله به‌ حساب بانکی 3هزار نفر دستبرد زد
کد خبر: 583413
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۰۸:۱۰:۵۰

پسر 13ساله به‌ حساب بانکی 3هزار نفر دستبرد زد

پسر ۱۳ساله اطلاعات حساب بیش از ۲۳۴هزار حساب بانکی را سرقت کرده و تاکنون ۳هزارو‌۴۳۳ شاکی از سراسر کشور درخصوص این پرونده شناسایی شده‌اند.

پسر 13ساله با استفاده از یک ربات تلگرامی اطلاعات بانکی بیش از 3هزار مشتری بانک را به دست آورد و از حساب های‌شان بیش از یک میلیارد تومان برداشت کرد.

به ‌گزارش همشهری، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز در این‌باره گفت: نوجوان ۱۳ساله‌ای که با استفاده از ربات‌های تلگرامی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از بیش از ۲۳۰هزار نفر کرده بود، توسط پلیس فتای البرز در شهر نظرآباد دستگیر شد‎.

وی ادامه داد: درپی ارجاع چندین فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان به وسیله لینک‌های آلوده پیامک‌های ابلاغ قضایی، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. مأموران پس از بررسی‌های تخصصی تجهیزات الکترونیک مال باختگان، متوجه شدند که این افراد ضمن اینکه از طریق پیامک‌های کلاهبرداری ابلاغ قضایی به درگاه‌های جعلی منتقل شده و حسابشان خالی شده، از طریق بدافزارهای نصب شده در تلفن همراه آنها نیز تعداد قابل توجهی پیامک قضایی به سایر شهروندان نیز ارسال شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: در ادامه مأموران با انجام تحقیقات تخصصی و به کارگیری اقدامات فنی و اطلاعاتی، کلاهبردار ‌۱۳ساله این پرونده را شناسایی و با شناسایی مخفیگاه او در شهر نظرآباد، با هماهنگی مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که کلاهبردار حرفه‌ای ۱۳ساله اطلاعات حساب بیش از ۲۳۴هزار حساب بانکی را سرقت کرده و تاکنون ۳هزارو‌۴۳۳ شاکی از سراسر کشور درخصوص این پرونده شناسایی شده‌اند.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه تاکنون ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط این متهم حدود ۱۰میلیارد ریال برآورد می‌شود، ادامه داد: تحقیقات درخصوص این پرونده برای شناسایی مال باختگان احتمالی ادامه دارد. از کاربران اینترنتی تقاضا داریم تا فریب پیشنهادهای اغواکننده کلاهبرداران اینترنتی را نخورده و برای دریافت اطلاعات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی