قاتل پدر با درخواست ۲ خواهرش به مرگ محکوم شد
کد خبر: 582966
۱۴۰۱/۰۸/۲۷ ۲۲:۳۰:۰۰

«اعتمادآنلاین» از پیگیری یک پرونده گزارش می‌دهد:

قاتل پدر با درخواست ۲ خواهرش به مرگ محکوم شد

متهم در درگیری با پدرش او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود.

دادگاه با درخواست دو خواهر، پسری که پدرش را با ضربات چاقو کشته بود به قصاص محکوم کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، هر چند پزشکی قانونی اختلال روانی را در متهم تشخیص داده بود اما او را مسئول اعمال خودش دانست و به این ترتیب با توجه به درخواست قصاص از سوی دو خواهرش به مرگ محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از پانزدهم تیر ۹۸ به دنبال تماس زنی میانسال با پلیس آغاز شد. او از درگیری خونین شوهر و پسرش خبر داد و کمک خواست.

با این تماس ماموران به خانه زن میانسال در شرق تهران رفتند و با جسد خونین همسر ۷۰ساله او به نام بهزاد روبه‌رو شدند که با ضربات چاقو کشته شده بود.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و همسر بهزاد در حالی که اشک می‌ریخت به ماموران گفت: شوهرم با پسرم بیوک درگیر شدند و در آن درگیری بیوک با چاقو چند ضربه به پدرش زد و فرار کرد.

ماموران پلیس به ردیابی پسر ۲۸ساله پرداختند و او را بازداشت کردند.

بیوک که آثار بریدگی روی دست‌هایش نمایان بود مدعی شد دستانش به خاطر شکستن شیشه آسیب دیده اما وقتی فهمید پلیس به حقیقت پی برده است لب به اعتراف گشود و به قتل پدرش اقرار کرد.

پسر جوان درباره درگیری خانوادگی گفت: سال‌هاست من و پدرم با هم اختلاف سلیقه داریم. او رابطه خوبی با من نداشت و بارها قصد داشت آبروی مرا پیش دیگران ببرد. او با بدگویی پیش دوستان و اقوام می‌خواست اعتبار مرا از بین ببرد. رفتارهای او باعث شده بود به مرگم راضی باشم. درگیری‌های من و پدرم همیشگی بود. او چند بار مرا کتک زده بود. حتی یک بار سرم را داخل توالت فرنگی گرفت و می‌خواست مرا خفه کند.

او ادامه داد: تحمل رفتارهایش را نداشتم. به همین خاطر آخرین بار وقتی با هم بحث‌مان شد، کار به درگیری کشید. سپس او به حمام رفت. وقتی از حمام برگشت از شدت عصبانیت با چاقویی که همراهم بود چند ضربه به او زدم و خانه را ترک کردم.

متهم در بخش دیگری از اعترافاتش اختلاف عقیدتی با پدرش را انگیزه قتل عنوان کرد و گفت: من و پدرم سر مسائل عقیدتی با هم اختلاف داشتیم و چند بار با هم درگیر شدیم تا اینکه آخرین بار او را کشتم.

پسر جوان که درباره انگیزه قتل اظهارات ضدونقیضی مطرح کرده بود برای بررسی سلامت روان به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان اعلام کردند او به اختلالات روانی مبتلاست اما این اختلال منجر به بی‌ارادگی نشده و او مسئول اعمال خودش است.

با اعتراض به این نظر، متهم این بار به کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی معرفی شد. این بار نیز کارشناسان اعلام کردند او به بیماری روان مبتلاست و باید بستری شود و تحت درمان قرار گیرد.

به این ترتیب پسر جوان مدتی در بیمارستان روانی بستری شد و بعد از بهبود نسبی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

در ابتدای جلسه وکیل اولیای دم در جایگاه ویژه ایستاد و از طرف دو خواهر متهم که ساکن آمریکا هستند درخواست قصاص را مطرح کرد.

سپس متهم به دفاع پرداخت و گفت: می‌خواستم پدرم من را بکشد اما نمی‌دانم چه شد که من او را کشتم.

او درباره نحوه قتل گفت: من چیزی به خاطر ندارم و نمی‌توانم آن صحنه‌ها را به یاد بیاورم. حتی نمی‌دانم ضربه‌ها را به کجا زدم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده، او را به قصاص محکوم کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 3 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی