کلاهبرداری بزرگ با فروش املاک بلاصاحب
کد خبر: 574685
۱۴۰۱/۰۶/۲۸ ۱۴:۵۶:۰۵

کلاهبرداری بزرگ با فروش املاک بلاصاحب

ارزش املاکی که توسط این باند کلاهبرداری شده است، بیش از 100 میلیارد ریال است.

اعضای باند9 نفره کلاهبرداری که با شناسایی املاک بلاصاحب اقدام به جعل سند آنها کرده و با تنظیم چند فقره قولنامه و دست به دست کردن بین اعضای باند، املاک را به فروش می‌رساندند، توسط پلیس آگاهی البرز شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اعتماد آنلاین؛ در پی ارجاع یک فقره پرونده تصاحب غیرقانونی املاک توسط یک باند کلاهبرداری سازمان یافته در منطقه جهانشهر کرج، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

بررسی‌های اولیه ماموران حاکی از این بود اعضای یک باند سازمان یافته کلاهبرداری با شناسایی املاک بلاصاحب اقدام به جعل سند آنها کرده و با تنظیم چند فقره قولنامه و دست به دست کردن ملک بین اعضای باند، آن را به فروش می‌رساندند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به حرفه‌ای عمل کردن متهمان و اطلاع دقیق از نحوه دور زدن قانون، گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهمان تاکنون 12 ملک میلیاردی را در شهرهای کرج و چهارباغ با این شیوه تصاحب کرده‌اند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در ادامه کارآگاهان اداره مبارزه با جعل وکلاهبرداری با همکاری عوامل کلانتری 13 کرج 9 نفر از اعضای این باند شامل 8 مرد و یک زن را شناسایی و در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه متهمان پس از مشاهده مستندات پلیس به انجام کلاهبرداری و تصاحب 12 ملک میلیاردی اعتراف کردند، گفت: ارزش املاکی که توسط این باند کلاهبرداری شده است، بیش از 100 میلیارد ریال است.

سرهنگ نادربیگی در پایان با بیان اینکه پس از تکمیل پرونده متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم برای انجام معاملات ملکی به آژانس‌های املاک معتبر مراجعه کرده و اصالت اسناد ملک مورد معامله را حتما بررسی کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی