کد خبر: 567387

نجات پسر 5 ساله از چنگ گروگانگیران میلیاردی

پسر 5 ساله مدت 12 روز در دست گروگانگیران اسیر بود تا اینکه با عملیات پلیسی آزاد شد.

پسربچه 5 ساله که به انگیزه دریافت 17 میلیارد ریال وجه نقد از خانواده‌اش به گرو گرفته شده بود با پی‌جویی‌های پلیس ظرف 12 روز آزاد شد.

به گزارش اعتماد آنلاین، سردارعبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان  گفت: دوم مرداد ماه سال جاری ربایش یک پسربچه 5 ساله در یکی از روستاهای شهرستان جیرفت به110 اعلام و با حضور ضربتی ماموران پلیس آگاهی در محل مشخص شد سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو 405، این کودک را هنگامی که در کوچه مشغول بازی بوده، ربوده‌اند که بلافاصله پی‌جویی‌های پلیسی برای شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه آدم‌ربایان پس از گذشت 4 روز، واریز مبلغ 17 میلیارد ریال را از خانواده این کودک درخواست کرده بودند، افزود: در ادامه ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و پی‌جویی‌های تخصصی در ابتدا 2 متهم دخیل در آدم‌ربایی را شناسایی و آنان را در یکی از شهرک‌های شهر جیرفت دستگیر کردند که در ادامه با تخلیه اطلاعاتی این افراد و همچنین بر اساس اقدامات تخصصی ماموران پلیس آگاهی 3 متهم دیگر در 2 منطقه روستایی شهرستان "عنبرآباد" شناسایی و دستگیر شدند.

سردار ناظری تصریح کرد: در نتیجه این دستگیری‌ها هویت و محل سکونت عامل اصلی این آدم‌ربایی در شهر کرمان شناسایی و در پی دستگیری این فرد، محل نگهداری گرو در یکی از روستاهای شهرستان"کهنوج" مشخص شد و بلافاصله یک تیم از ماموران پلیس آگاهی به این روستا اعزام و موفق شدند این پسر بچه را از دست گروگان‌گیران نجات دهند.

سردار ناظری گفت: علت گروگان‌گیری باج‌خواهی از این خانواده عنوان شده که تحقیقات پلیس در این رابطه با انجام بازجویی از متهمان ادامه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی