کد خبر: 566789

«اعتمادآنلاین» از پیگیری یک پرونده گزارش می‌دهد:

یک نگاه، پسر جوان را پای چوبه دار برد

متهم فقط به خاطر یک نگاه با جوانی درگیر شده و او را کشته است.

میوه‌فروش متهم به قتل که در درگیری با چند جوان به خاطر نگاه چپ یکی از آنها را با چاقو زده بود از سوی دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، این پسر جوان هر چند در دادگاه ابراز پشیمانی کرد اما مادر مقتول حاضر به گذشت نشد و خواستار صدور حکم قصاص شد.

در دادگاه چه گذشت

در جلسه رسیدگی به پرونده قتل مرد جوان ابتدا کیفرخواست علیه متهم خوانده شد. بر اساس کیفرخواست صادره، متهم که امید نام دارد در دو مرحله با مقتول وارد درگیری شده بود؛ در مرحله اول درگیری تمام شد اما با بازگشت مقتول و دوستانش درگیری بین آنها دوباره بالا گرفت و متهم با وارد کردن ضربه چاقو باعث مرگ مرد جوان شد. متهم پس از قتل فرار کرد، اما دو ماه بعد شناسایی و بازداشت شد.

امید در دادسرا در تشریح جزئیات ماجرا گفت: آن روز در محل ایستاده بودم که با یکی از کارگرهای میوه‌فروشی به نام ساسان به خاطر نگاه چپ درگیر شدم. دعوای بچگانه فقط به خاطر یک نگاه آغاز شد و من هرگز فکر نمی‌کردم آن دعوا به خون کشیده شود.

او ادامه داد: وقتی درگیری میان من و ساسان بالا گرفت به صورت او سیلی زدم و او به مغازه میوه‌فروشی رفت اما با چند نفر از دوستانش دوباره به آنجا برگشت. جواد که از دوستان ساسان بود به طرفداری از ساسان به سمت من حمله کرد و با دسته تی به سرم کوبید که سرم گیج رفت. من هم برای دفاع از خودم با چاقو به سینه او زدم و فرار کردم؛ اما باور کنید هیچ خصومتی با جواد نداشتم و اصلاً او را نمی‌شناختم. دعوا بی‌دلیل آغاز شد و من پشیمان هستم.

متهم گفت: در دو ماهی که فراری بودم از ترس پلیس، شب‌ها را در  پارک و خیابان‌ها می‌گذراندم. تا اینکه تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم. من پشیمان هستم و از اولیای دم تقاضای بخشش دارم.

مادر مقتول در جلسه دادگاه برای متهم حکم قصاص خواست. این زن گفت: خون پسرم بی‌دلیل ریخته شد و من نمی‌توانم از خون او گذشت کنم. قاتل پسرم باید اعدام شود.

سپس متهم به دفاع پرداخت. او که سرش را پایین انداخته بود ابراز پشیمانی کرد و گفت: باور کنید من خصومتی با جواد نداشتم و اصلاً او را نمی‌شناختم. من آن روز مشروب خورده و قرص مصرف کرده بودم. به همین خاطر حال طبیعی نداشتم که با ساسان درگیر شدم. ساسان و یک دخترجوان از مقابل میوه‌فروشی عبور می‌کردند که من ناخواسته به آنها نگاه کردم. ساسان از این ماجرا ناراحت شد و به خاطر نگاه چپ درگیری را شروع کرد. درگیری با وساطت شاهدان تمام شد؛ اما چند دقیقه بعد ساسان با دوستانش بار دیگر برگشتند و دعوا را از سر گرفتند.

او ادامه داد: ساسان و جواد از من خواستند به کوچه‌ای بروم تا با من صحبت کنند؛ اما آنجا جواد با میله به سر و دستم زد. از سرم خون جاری بود و جایی را نمی‌دیدم. برای ترساندن آنها چاقو کشیدم اما چاقو ناخواسته به سینه جواد برخورد کرد. من شرمنده مادر او هستم. من آن روز مست بودم و حال طبیعی نداشتم که مرتکب اشتباه شدم.

با پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده، او را به قصاص محکوم کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی