کد خبر: 562701

نقشه پلید دختر 19 ساله برای مرد زودباور

مردی که پیامک جعلی دریافت کره بود بدون بررسی به این پیام اعتماد کرد و وارد لینک آلوده شد.

دختر 19 ساله با ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا حساب بانکی مردی را خالی کرد.

به گزارش اعتماد آنلاین، سرهنگ فرهاد آراوند، فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان توضیح داد: در پی شکایت شخصی مبنی بر برداشت غیرمجاز ۸۰۰ میلیون ریال از حساب وی، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان ادامه داد: در این روش کلاهبرداری که در پوشش سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه (سامانه ثنا) است، مشخص شد که فردی کلاهبردار اقدام به ارسال پیامکی با عنوان «علیه شما در دادسرای عمومی و انقلاب شکایت شده، جهت مشاهده متن شکواییه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید» کرده که حاوی لینک جعلی بوده و به محض کلیک کردن قربانی برای مشاهده شکوائیه، گوشی وی آلوده به یک بدافزار می‌شود.

وی تصریح کرد: پس از آلوده شدن گوشی قربانی دو اتفاق مهم رخ می‌دهد که در مرحله نخست همین پیامک از شماره همراه قربانی به صورت انبوه برای افرادی دیگر ارسال شده و دیگران را در این چرخه کلاهبرداری دخیل می‌کند.

سرهنگ آراوند ادامه داد: در مرحله بعد زمانی که قربانی برای مشاهده شکوائیه خود وارد لینک معرفی شده می‌شود باید مبلغی اندک مثل دو هزار تومان را پرداخت کند که در این زمان به درگاه پرداخت جعلی بانکی هدایت شده و اطلاعت بانکی وی به سرقت می‌رود؛ در این پرونده از حساب قربانی به همین روش مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

وی افزود: پس از بررسی‌های لازم متهم که خانمی ۱۹ ساله و ساکن یکی از استان‌های مرکزی کشور بود، شناسایی، دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی