کد خبر: 561137

دختر جوان چگونه در دام خواستگار قلابی افتاد؟

دختر جوان گفت: آن پسر بعد از مدتی درخواست ملاقات حضوری کرد اما من متوجه نیت او شدم و رابطه‌ام را قطع کردم. بعد از آن خواستگار قلابی با استفاده از عکس‌های خصوصی‌ام مرا تهدید می‌کند.

خواستگار قلابی که با اغفال دختری جوان عکس‌های خصوصی او را به دست آورده و با آنها طعمه‌اش را تهدید می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش اعتماد آنلاین، دختری با مراجعه به پلیس فتا استان کردستان شکایتی را مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید در فضای مجازی مطرح کرد. او که بسیار مضطرب و نگران بود به افسر پرونده گفت: چند وقت پیش از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی آشنا شدم و او پس از چت‌های مستمر در پی‌وی، اعتمادم را به دست آورد. سپس من شماره تلفن، مشخصات، آدرس و چند عکس خصوصی‌ام را در اختیار او قرار دادم. آن پسر عکس‌ها را برای این خواسته بود که به خوانده‌اش نشان بدهد و همراه آنها به خواستگاری‌ام بیاید. آن پسر بعد از مدتی درخواست ملاقات حضوری کرد اما من متوجه نیت او شدم و رابطه‌ام را قطع کردم. بعد از آن خواستگار قلابی با استفاده از عکس‌های خصوصی‌ام مرا تهدید می‌کند.

بعد از ثبت شکایت این دختر، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با دستور مقام قضایی به پلیس تحویل داده شد.

سرهنگ  مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا کردستان با بیان اینکه هویت بسیاری از افراد در فضای مجازی  واقعی و قابل‌اعتماد نیست، خاطر نشان کرد : بیشتر افرادی که در شبکه‌های اجتماعی حاضر می شوند و اقدام به ارتباط می‌کنند، به‌قصد لذت‌جویی و اخاذی این کار را انجام می دهند؛ از این رو شهروندان مخصوصاً خانم‌ها باید هوشیار باشند و فریب وعده وعیدهای توخالی در فضای مجازی را نخورند چراکه هویت‌ها در فضای مجازی جعلی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی