کد خبر: 559335

اعدامی نجات‌یافته مردم را سرکیسه می‌کرد

16 سال از عمرم به خاطر قاچاق هروئین و کراک پشت میله‌های زندان گذشت، محکوم به اعدام شدم، اما بعد از کلی تلاش و نوشتن توبه نامه درنهایت حکمم شکسته شد.

مردی که دست به کلاهبرداری‌های تلفنی از شهروندان می‌زد دستگیر شد. او 16 سال با کابوس اعدام و چوبه دار در زندان زندگی‌اش تباه شده بود اما وقتی حکمش شکسته شد و از زندان بیرون آمد قدر این آزادی و زندگی دوباره را ندانست و مدتی بعد با شگردی که در زندان آموخته بود، کلاهبرداری‌هایش را شروع کرد.

*به چه جرمی بازداشت شدی؟

کلاهبرداری. اتفاقی شماره تلفن‌های مختلف را می‌گرفتم و اگر زنان سالخورده تلفن را پاسخ می‌دادند، به آنها می‌گفتم که برنده سفر به کربلا و عتبات شده اید و از آنها می‌خواستم که به مقابل دستگاه عابر بانک بروند و کدی را که من می‌گویم وارد کنند. در واقع با این شیوه از آنها کلاهبرداری و حسابشان را خالی می‌کردم.

*پول‌ها به چه حسابی واریز می‌شد؟

من از مغازه‌های مختلف لوازم خانگی، پوشاک، کیف، کفش و لوازم برقی کالایی را برای خرید انتخاب می‌کردم و شماره کارت آنها را می‌گرفتم و زمانی که طعمه‌هایم پای دستگاه عابربانک می‌رفتند، شماره کارت مغازه‌داران را به آنها می‌دادم در واقع پول به حساب آنها واریز می‌شد و من هم کالای مورد نظرم را می‌گرفتم.

*چقدر کلاهبرداری کردی؟

بالای یک میلیارد تومان بود اما مبلغ دقیقش را به خاطر ندارم چون من بعد از خرید کالا، آن را می‌فروختم و خرج زندگی می‌کردم.

*به چه جرمی محکوم به اعدام شده بودی؟

16 سال از عمرم به خاطر قاچاق هروئین و کراک پشت میله‌های زندان گذشت، محکوم به اعدام شدم، اما بعد از کلی تلاش و نوشتن توبه نامه درنهایت حکمم شکسته شد و به حبس ابد محکوم شدم و در نهایت هم بعد از 16 سال زندان آزاد شدم.

*رفتن تا یک قدمی مرگ هم باعث نشد متنبه شوی؟

چاره‌ای برایم نمانده بود، به کسی که سابقه اعدام در پرونده‌اش دارد کار نمی‌دهند. تأمین هزینه زندگی، مرا وادار کرد دست به چنین کاری بزنم و این شگرد را هم در سال‌هایی که در زندان بودم یاد گرفتم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی