کد خبر: 549184

سرقت 6 کیلو طلا با گروگان گرفتن مرد جواهرفروش

دزدان مسلح پیش از فروش طلاهای مسروقه به دام پلیس افتادند و روانه زندان شدند.

سارقان مسلح که با گروگان گرفتن مرد طلافروش به مغازه‌اش دستبرد زده و 6کیلو طلا دزدیده بودند پیش از اینکه موفق به فروش آنها شوند به دام پلیس افتادند.

به‌ گزارش همشهری، صدای اذان ظهر 30فروردین امسال همه‌جا را پر کرده بود و مرد طلافروش خودش را آماده می‌کرد که برای خواندن نماز به مسجد برود. او صاحب یک مغازه طلافروشی در شهرستان خرامه در استان فارس بود و همیشه ظهر که می‌شد به مسجد می‌رفت و پس از خواندن نماز راهی خانه می‌شد که کمی استراحت کند و بعدازظهر دوباره به مغازه برمی‌گشت.

مرد طلافروش در مغازه را قفل کرد و دزدگیر را به‌کار انداخت و با خیال راحت راهی مسجد شد. او پس از خواندن نماز به سمت خانه‌شان در همان حوالی حرکت کرد که در کوچه‌ای خلوت یک خودروی سواری سد راهش شد و 2نفر که اسلحه داشتند از ماشین پیاده شدند و با تهدید اسلحه مرد طلافروش را سوار ماشین کردند و به راه افتادند. دزدان مسلح از قبل نقشه سرقت از مرد طلافروش را طراحی کرده بودند.

آنها چند روز طعمه‌شان را زیرنظر گرفته و متوجه شده بودند که او ظهرها از چه مسیری راهی خانه می‌شود و برای همین زمان و محل دقیق گروگان گرفتن او را مشخص کرده بودند. آنها پس از ربودن مرد طلافروش راهی بیابان‌های اطراف شهر شدند؛ جایی خلوت که از قبل برای انتقال گروگانشان به آنجا درنظر گرفته بودند. دزدان سپس شروع به شکنجه و تهدید مرد طلافروش کردند و درحالی‌که لوله اسلحه‌شان را روی سر او گذاشته بودند با تهدید ریموت دزدگیر و کلید مغازه را از او گرفتند.

درحالی‌که یکی از دزدان مراقب مرد طلافروش بود، بقیه آنها با در اختیار داشتن ریموت و کلید طلافروشی راهی آنجا شدند. حدود ساعت3 بعدازظهر بود و در آن ساعت از روز، خیابان‌ خلوت و بیشتر مغازه‌ها تعطیل بودند. همین باعث شد که دزدان بی‌آنکه کسی متوجه آنها شود خودشان را به طلافروشی رسانده، دزدگیر را خاموش کرده، کرکره مغازه را بالا زده و به راحتی وارد آن شوند. آنها ظرف چند دقیقه همه 6کیلو طلایی را که در مغازه بود داخل یک گونی ریختند و از مغازه خارج شده و سوار بر خودروی خود به محلی برگشتند که گروگانشان آنجا بود. سارقان مسلح که نقشه خود را موفقیت‌آمیز می‌دیدند، مرد طلافروش را همانجا رها کرده و به همراه کیسه پر از طلا پا به فرار گذاشتند.

پلیس وارد می‌شود

مرد طلافروش پس از خلاص شدن از دست دزدان مسلح، خودش را به مغازه رساند و وقتی دید که آنها همه طلاها را به سرقت‌ برده‌اند پلیس را خبر کرد. تیمی از مأموران به سرعت راهی محل حادثه شدند و از همان زمان تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دزدان شروع شد. ماموران در ادامه راهی محلی شدند که شاکی پرونده در آنجا ربوده شده بود. بررسی‌ دوربین‌های مداربسته و تحقیقات محلی نخستین سرنخ‌ها را در اختیار تیم تحقیق قرار داد و کارآگاهان با بررسی همین سرنخ‌ها بود که ظرف چند روز موفق به شناسایی 2نفر از سارقان شدند. سردار رهام ‌بخش‌حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس می‌گوید: مخفیگاه سارقان در یکی از شهرهای شمالی استان شناسایی شد و در یک عملیات ضربتی 2نفر از سارقان مسلح و فردی که قرار بود طلاهای سرقتی را از آنها خریداری کند، دستگیر شدند. وی با اشاره به کشف 6کیلو طلای مسروقه از مخفیگاه سارقان افزود: پس از اعتراف دزدان به سرقت مسلحانه، برای آنها قرار بازداشت صادر شد و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی