کد خبر: 548994

دزدان حرفه‌ای 10 میلیارد تومان طلا دزدیدند

6 سارق حرفه‌ای در قالب یک باند 12 سرقت بزرگ را انجام دادند اما در نهایت دستگیر شدند.

اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت که در 12 فقره دزدی معادل 100میلیارد ریال طلا را غارت کرده بودند، به دام افتادند. 6 متهم این پرونده اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش اعتماد آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ یداله حسن‌پور، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان درباره این باند سرقت توضیح داد: در پی وقوع چندین فقره سرقت طلاجات از منازل سطح شهر کرمان، ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده و پایش نامحسوس تحرکات چند متهم، یکی از عاملان سرقت که عضو یک باند سرقت بود را شناسایی و وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با اشاره به کشف یک کیلو و 500 گرم طلا و انواع زیورآلات قیمتی و مقادیر قابل توجهی سکه از منزل این متهم، افزود: این فرد در بازجویی‌های بعدی، سایر اعضای تشکیل‌دهنده یک باند را که 6 نفر از سارقان فرااستانی بودند به پلیس معرفی کرد.

سرهنگ حسن‌پور با اشاره به اینکه سایر اعضای این باند برای ادامه فعالیت‌های مجرمانه‌شان به استان هرمزگان نقل مکان کرده بودند، تصریح کرد: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی یکی از این افراد را که برای انجام کاری به کرمان آمده بود، دستگیر کردند. در ادامه دیگر اعضای این باند که پس از اطلاع از دستگیری همدستشان، مخفیگاه خود را تغییر داده بودند در استان هرمزگان دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به اعتراف متهمان به انجام 12 فقره سرقت طلاجات از منازل به ارزش تقریبی 100 میلیارد ریال، تصریح کرد: بر اساس سوابق و بازسازی صحنه‌های سرقت، اموال مسروقه تحویل مالباختگان شد و این سارقان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی