کد خبر: 353103
|
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۹:۴۲:۰۰
| |

آینه‌ هوشمند ایرانی طراحی شد

محققان کشور موفق به طراحی و ساخت آینه‌های هوشمندی شدند که قابلیت کاربرد در اتاق مدیران و ساختمان‌های مسکونی را دارد.

آینه‌ هوشمند ایرانی طراحی شد
کد خبر: 353103
|
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ ۰۹:۴۲:۰۰

اعتمادآنلاین| «علیرضا معرف» یکی از اعضای تیم طراحی‌کننده آینه‌های هوشمند اعلام کرد: توانستیم آینه‌های هوشمندی را طراحی کنیم که به عنوان منشی در دفتر مدیر عاملان می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

او با بیان اینکه این آینه می‌تواند برنامه روزانه را نشان دهد، گفت: این برنامه‌ها از قبل به این آینه داده می‌شود و در تاریخ مشخص برنامه‌ها را به مدیر و یا هر فرد دلخواه تعیین شده ارائه می کند.

او تاکید کرد: برنامه‌ها زمانی روی آینه ظاهر می‌شود که صاحب آینه را بشناسد و اطلاعات و برنامه ها بعد از قرارگرفتن جلوی آینه به نمایش گذاشته می‌شود.

معرف در خصوص ویژگی های دیگر این آینه هوشمند گفت: ساعت، تاریخ، آب و هوا و... می‌تواند از جمله پارامترهایی باشد که به محض قرار گرفتن جلوی آینه به نمایش درآید.

این محقق با اشاره به دیگر کاربردهای آینه هوشمند گفت: از آینه می‌توان در لابی منازل به عنوان قرار دادن اطلاعات ساختمان به اعضای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد تا علاوه بر آینه بودن خاصیت دیگری نیز داشته باشد. همچنین از آن می‌توان به عنوان صفحه وایت برد نیز استفاده کرد.

او با تاکید بر اینکه این آینه هوشمند می‌تواند اخبار روز را نیز نشان دهد، گفت: تاکنون نمونه خارجی این آینه ساخته نشده زیرا تنها نمونه‌ای که در این سبک دیده شده، آینه‌هایی برای پرو لباس بوده است.

معرف با بیان اینکه این آینه نمونه داخلی نیز ندارد، عنوان کرد: درصدد هستیم که سیستم صوتی را به این آینه اضافه کنیم که برنامه ها را برای فرد مورد نظر بخواند.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها