وزیر دفاع روسیه:

منابع نظامی اوکراین رو به پایان است؛ مجبور شویم ار مهمات خوشه‌ای استفاده می‌کنیم

وزیر دفاع روسیه با تأکید بر این‌که منابع نظامی اوکراین رو به اتمام است، گفت که ممکن است ارتش روسیه در صورتیکه مجبور شود، از مهمات خوشه‌ای استفاده کند.

منابع نظامی اوکراین رو به پایان است؛ مجبور شویم ار مهمات خوشه‌ای استفاده می‌کنیم
کد خبر: 627697
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۴ ۱۳:۳۲:۰۰

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) در کنفرانس یازدهم مسکو درباره امنیت بین‌المللی تصریح کرد که نتایج اولیه حملات ارتش اوکراین علیه مواضع روسیه نشان می‌دهد که منابع نظامی اوکراین تقریباً به اتمام رسیده است.

به گزارش فارس، خبرگزاری روسی «ریانووستی» گزارش کرد، وزیر دفاع روسیه با اشاره به وضعیت منابع نظامی ارتش اوکراین گفت: «نتایج مقدماتی دشمنی‌ها و خصومت‌ها نشان می‌دهد که منابع نظامی اوکراین تقریباً‌ تمام شده است».

وی تصریح کرد که ایالات متحده تحت شعار حمایت از کی‌‌یف، در حال پاکسازی ذخایر نظامی شرکای خود در مناطق مختلف جهان است.

شویگو سپس دنباله‌روی اروپا از سیاست‌های ایالات متحده را مثال زد و گفت: « سیاست دفاعی در اروپا کاملاً تابع منافع ایالات متحده است».

وزیر دفاع روسیه تصریح کرد: «در حقیقت، بازار محصولات مجتمع نظامی-صنعتی آمریکادر حال پاکسازی است» و شرکای آمریکا مجبورند که پول زیادی را به ایالات متحده برای دریافت تسلیحات جدید پرداخت کنند و با محدود کردن حاکمیت در حوزه امنیتی موافقت کنند.

شویگو در بخشی از سخنان خود به برتری ارتش روسیه در مقابل ارتش اوکراین اشاره کرد و گفت: « در حال حاضر، هیچ تجهیزات آسیب ناپذیری در مقابل قدرت سلاح‌های روسی در میدان نبرد وجود ندارد. در موارد زیادی، حتی تجهیزات ساخت شوروی از نظر کیفیت از مدل غربی پیشی گرفته است».

وی همچنین با انتقاد از استفاده اوکراین از مهمات خوشه‌ای گفت: « روسیه در جریان عملیات ویژه نظامی در اوکراین از مهمات خوشه‌ای استفاده نکرد اما این تصمیم قابل تجدیدنظر است».

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها