ارزیابی رسانه دموکرات‌ها:

شانس بالای ترامپ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴

رسانه‌های دموکرات شانس پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات پیش‌رو آمریکا را بالا ارزیابی کردند.

شانس بالای ترامپ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴
کد خبر: 625397
|
۱۴۰۲/۰۵/۰۹ ۲۱:۵۰:۰۰

​شبکه سی.ان.ان آمریکا در تحلیلی با بررسی نظرسنجی‌های اخیر و برتری‌های کم سابقه دونالد ترامپ بر رقبایش در حزب جمهوریخواه نتیجه گیری کرده که احتمال پیروز شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا بالا است.

به گزارش ایسنا، شبکه سی.ان.ان در تحلیلش درباره بالا بودن شانس دونالد ترامپ برای پیروزی در رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه و رسیدن به دومین دور ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۴  نوشته است:

«دونالد ترامپ تاکنون دو کیفرخواست را دریافت کرده و احتمال دارد که کیفرخواستهای بیشتری نیز علیه او مطرح شوند. مفسران زمانی بر طبق خرد سیاسی، نامزدی او برای دومین دور ریاست جمهوری را صرفا یک خیال واهی می‌دانستند. اما حالا اکثر ما خوب می‌دانیم که این یک خیال واهی نیست.

ترامپ حالا نه فقط به لحاظ تاریخی در جایگاهی قدرتمند برای پیروز شدن در رقابت مقدماتی کسب نامزدی ریاست جمهوی حزب جمهوریخواه است بلکه همچنین موضعش نسبت به هر زمانی در طول کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و حتی کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ برای کسب یک پیروزی انتخاباتی دیگر بهتر است.

آمارها نشان می‌دهند در دوران مدرن آمریکا در تمام رقابت‌های مقدماتی تعیین نامزد ریاست جمهوری یک حزب که در آن رئیس جمهور سابقی شرکت نداشته، هر کسی که جایگاه فعلی ترامپ را در نظرسنجی‌ها داشته، نهایتا پیروز رقابت بوده است.

نظرسنجی‌های جدید نشان داده‌اند، ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان در سطح ملی بیش از ۵۰ درصد رای دارد که از مجموعه آرای همه رقبایش در کنار هم بیشتر است.

در تمامی نظرسنجی‌های دوران مدرن آمریکا که در نیمه دوم سابق قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برگزار شدند، رقم ۲۰ درصد بالاترین رکورد کاندیدایی است که در نظرسنجی‌ها بر رقبایش در انتخابات مقدماتی برتری داشت اما بعدا در رقابت شکست خورد. (جورج مک گاورن در سال ۱۹۷۲، جیمی کارتر ۱۹۷۶ و باراک اوباما در سال ۲۰۰۸).

سی.ان.ان در ادامه این تحلیل همچنین با بررسی نتایجی که ترامپ در نظرسنجی‌ها در رقابتهای فرضی با جو بایدن کسب کرده شانس او برای پیروزی نهایی بر این رئیس جمهور آمریکا را نیز بالا دانسته است.

سی.ان.ان می‌نویسد: «ترامپ تقریبا در همه نظرسنجی‌ها در مورد رقابت درون حزبی جمهوریخواهان که در هشت سال گذشته منتشر شده پیروز میدان بوده است. اما مساله تعجب برانگیزتر این است که ترامپ در رقابت فرضی مجدد بالقوه با جو بایدن نیز پتانسیل رقابت بالایی نشان داده است. یک نظرسنجی که هفته گذشته توسط دانشکده حقوق دانشگاه مارکت برگزار شد، نشان داد که بایدن و ترامپ تقریبا جایگاهی برابر دارند و ترامپ تنها درصد خیلی کمی برتری داشت.

این نظرسنجی تنها یکی از چندین نظرسنجی است که نشان می‌دهد ترامپ در آن یا با بایدن جایگاه برابری دارد و یا از او جلوتر است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها