ترامپ:

ممنوعیت سفر به آمریکا بر می‌گردد

دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا وعده داد در صورت راهیابی به کاخ سفید طرح ممنوعیت سفر به آمریکا برای اتباع برخی کشورهای خارجی را شدیدتر از گذشته به مورد اجرا خواهد گذاشت.

ممنوعیت سفر به آمریکا بر می‌گردد
کد خبر: 622997
|
۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ۲۱:۵۵:۱۱

در زمان ترامپ با فرمان او سفر اتباع 7 کشور اسلامی از جمله ایران به خاک آمریکا ممنوع شده بود و حالا او گفته در اولین روز کاری خود از سال 2025 دوباره طرح ممنوعیت سفر را شدیدتر و جدی تر به مورد اجرا خواهد گذاشت.

به گزارش عصرایران، ترامپ روز شنبه (دیروز) در جریان سخنرانی در یک کنفرانس گروه های راستی افراطی موسوم به " نقطه عطف" قول داد در صورت پیروزی در انتخابات 2024 بار دیگر طرح ممنوعیت سفر اتباع برخی کشورهای (اسلامی) به خاک آمریکا را با جدیت و شدت بیشتری به مورد اجرا خواهد گذاشت.

او گفت: " وقتی به قدرت برگردم، ممنوعیت سفر حتی بزرگ‌تر و بسیار قوی‌تر از قبل بازمی‌گردد. ایالات متحده به سرنوشت کشورهایی مانند فرانسه محکوم نخواهد شد."

ترامپ در زمان ریاست جمهوری یک فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن شهروندان 7 کشور اسلامی - از جمله ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن- را از ورود به ایالات متحده منع می کرد و همچنین برنامه جذب پناهندگان سوری را به طور نامحدود به حالت تعلیق درآورد و برنامه‌های جذب سایر پناهندگان را نیز به طور موقت متوقف کرد.

دیوان عالی آمریکا با شکایت مخالفان این طرح، این ممنوعیت ها را تایید کرد و در نهایت جو بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود با صدور فرمان اجرایی جدید به آن پایان داد.

ترامپ در سخنان دیروز خود با انتقاد از سیاست های مهاجرتی دولت بایدن، گفت:" ما در حال پذیرش افرادی هستیم که افراد بسیار خطرناکی هستند. ما به آنها اجازه می‌دهیم تا فوج فوج و به طور میلیونی وارد شوند. این بزرگترین عملیات اخراج داخلی در تاریخ آمریکاست."

ترامپ گفت: "ما باید تلاش‌های خود را دوچندان کنیم تا مطمئن شویم هر کسی که به آمریکا می‌آید، در ارزش‌های ما شریک است و در فرهنگ ما حل می‌شود. ما افرادی را می خواهیم که بتوانند کشور ما را دوست داشته باشند و کشور ما را گرامی بدارند."

او افزود: در دولت سابق من ما بازرسی شدیدی را اعمال کردیم و ممنوعیت سفر قدرتمندی را برای دور نگه داشتن تروریست‌های اسلامگرای افراطی و جهادی‌ها از کشورمان وضع کردیم - و این طرح با موفقیت بزرگی همراه شد، شما این را می‌دانید."

ترامپ همچنین بار دیگر از اینکه از سوی دموکرات های چپ متهم می شود به خود بالید و گفت:" هر بار که دموکرات‌های چپ رادیکال من را متهم می‌کنند، من آن را نشان بزرگی از افتخار و شجاعت می‌دانم. من این کار را برای شما انجام می دهم. در واقع من بخاطر شما متهم هستم."

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها