هشدار یک روزنامه نسبت به مخدوش شدن مجدد روابط تهران-ریاض؛ احتمال دارد روابط ایران و عربستان سکته‌هایی را به خود ببیند

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: تا زمانی که تبادل سفرا و به دنبال آن تبادل هیات‌های دیپلماتیک و تجار و گردشگران صورت نگرفته و کار سفارت و سرکنسولگری‌ها به‌صورت جدی برای خدمات دهی آغاز نشده باشد، این احتمال وجود دارد که روابط ایران و عربستان مجددا سکته‌هایی را به خود ببیند.

هشدار یک روزنامه نسبت به مخدوش شدن مجدد روابط تهران-ریاض؛ احتمال دارد روابط ایران و عربستان سکته‌هایی را به خود ببیند
کد خبر: 622228
|
۱۴۰۲/۰۴/۲۱ ۱۸:۴۰:۴۶

روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به مخدوش شدن مجدد روابط ایران و عربستان هشدار داده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، به موازات گرم شدن روابط ایران و عربستان پس از ازسرگیری روابط دپیلماتیک با وساطت چین، حواشی نیز در پیرامون این رابطه اما با تاثیرگذاری بر متن و بطن ماجرا در حال خودنمایی هستند. از حواشی تغییر سالن نشست خبری وزرای خارجه دو کشور در باغ ملی تهران گرفته تا اختلافات بر سر میدان گازی آرش در خلیج فارس و به تازگی هم ماجراهای رائفی‌پور در سفر حج. حواشی‌ای که در صورت عدم‌توجه و فقدان حساسیت و سهل‌گیری نسبت به آنها می‌تواند اصل رابطه را تحت الشعاع قرار دهند.

این روزنامه سپس تاکید کرده است: بنابراین ضروری است تا دستگاه‌های مسوول در پرونده روابط ایران و عربستان سعودی نسبت به نقش‌آفرینی این حواشی و متغیرهای مداخله گر حساسیت بیشتری به خرج داده و از تاثیرگذاری و نقش مخرب آنها بکاهند. در واقع توجه به دماسنج روابط عنصری حیاتی در تکمیل کردن پروسه احیای روابط تا تبدیل شدن آن به یک رابطه عادی در سطح دوجانبه است. یعنی تا زمانی که تبادل سفرا و به دنبال آن تبادل هیات‌های دیپلماتیک و تجار و گردشگران صورت نگرفته و کار سفارت و سرکنسولگری‌ها به‌صورت جدی برای خدمات دهی آغاز نشده باشد، این احتمال وجود دارد که روابط ایران و عربستان مجددا سکته‌هایی را به خود ببیند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها