رئیس‌جمهور اوکراین:

با کمبود واحدهای توپخانه مواجهیم؛ به‌همین دلیل ضدحمله‌های‌مان کند شده

رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای اعلام کرد، ضدحمله اوکراین به خاطر برخی مشکلات در میدان نبرد کند شده و آنها با مشکل کمبود در واحدهای توپخانه‌ای مواجه هستند.

با کمبود واحدهای توپخانه مواجهیم؛ به‌همین دلیل ضدحمله‌های‌مان کند شده
کد خبر: 621317
|
۱۴۰۲/۰۴/۱۵ ۱۷:۲۰:۰۰

رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای اعلام کرد، ضدحمله اوکراین به خاطر برخی مشکلات در میدان نبرد کند شده و آنها با مشکل کمبود در واحدهای توپخانه‌ای مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفت: کند شدن روند ضدحمله ما به خاطر بعضی مشکلات در میدان نبرد رخ داده است.

وی افزود: اوکراین در واحدهای توپخانه‌ای کمبودهایی دارد که کار را برای نیروهای مسلح ما برای هدف گرفتن اهداف تعیین‌شده دشوار می‌سازند.

زلنسکی همچنین تاکید کرد، اوکراین می‌خواهد آمریکا برای این کشور موشک‌های دوربرد «سامانه موشکی تاکتیکی ارتش» به اختصار ATACMS را تامین کند و از ناتو خواست تا در مورد عضویت اوکراین در این ائتلاف نظامی اعلامیه‌ای صادر کند.

رسانه‌های آمریکایی اوایل روز چهارشنبه گزارش دادند، آمریکا به زودی اعلام خواهد کرد که برای اوکراین مهمات خوشه‌ای به منظور کمک به ضدحمله‌اش فراهم می‌کند.

اوکراین اوایل ژوئن سال جاری میلادی به دنبال تاخیرهای متعدد ضدحمله خود علیه روسیه را آغاز کرد. وزارت دفاع روسیه بارها اعلام کرده که نیروهای اوکراینی در تلاشند تا به طرف مناطق دونتسک جنوبی، باخموت و زاپوریژیا پیشروی کنند اما تاکنون موفق نبوده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها