بنی گانتس، وزیر جنگ سابق اسرائیل:

وخامت در اسرائیل در شیب منفی قرار دارد؛ می‌ترسم جنگ داخلی رخ دهد

وزیر جنگ سابق اسرائیل در حساب توییتری خود نوشت: می‌ترسم که اینجا جنگ داخلی رخ بدهد. معتقدم که کسی خواهان آن نیست اما وخامت در شیب منفی قرار دارد و خطر وقوع جنگ داخلی در حال افزایش است.

وخامت در اسرائیل در شیب منفی قرار دارد؛ می‌ترسم جنگ داخلی رخ دهد
کد خبر: 602864
|
۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۱۰:۱۲:۳۲

بنی گانتس، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در رشته توییت‌هایی نگرانی خود را درباره وقوع جنگ داخلی در اراضی اشغالی ابراز کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اظهارات بنی گانتس در پی دودستگی ایجاد شده در بین مردم پس از ارائه طرحی دولتی با هدف تضعیف دستگاه قضا مطرح شد که مخالفان آن را کودتا می‌خوانند. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید هدف این طرح بازگرداندن توازن به قوه‌های مجریه، مقننه و قضائیه است.

گانتس در حساب توییتری خود نوشت: می‌ترسم که اینجا جنگ داخلی رخ بدهد. معتقدم که کسی خواهان آن نیست اما وخامت در شیب منفی قرار دارد و خطر وقوع جنگ داخلی در حال افزایش است.

وی ادامه داد: این حرف‌ها باد هوا یا پیشگویی‌های ناشی از خشم نیست. من در بین مردم زندگی می‌کنم و می‌بینم که چگونه از هم پاشیده می‌شویم و هیچ مسئولی در دولت وجود ندارد که جلوی آن را بگیرد.

گانتس تصریح کرد، ممکن است این کودتا مبنای فروپاشی دولت اسرائیل باشد.

وزیر جنگ سابق رژیم اسرائیل عنوان داشت:  هرکس که احساسات میلیون‌ها اسرائیلی مخالف کودتا را دست کم بگیرد و شأن صدها هزار معترض که هفته به هفته به خیابان‌ها می‌آیند را کم شمارد و هرکس که از بیشتر لحظات پارلمان برای ترویج گامی آسیب‌زا استفاده کند که دولت اسرائیل را از درون ویران می‌کند، شایسته رهبری دولت نیست.

وی خطاب به نخست وزیر اسرائیل گفت: نتانیاهو ما در یک قدمی پرتگاه هستیم.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها