واکنش اتحادیه اروپا به توافق ایران و عربستان

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای با استقبال از توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان سعودی، افزود ازسرگیری روابط بین این دو کشور می‌تواند به ثبات منطقه کمک کند.

واکنش اتحادیه اروپا به توافق ایران و عربستان
کد خبر: 601674
|
۱۴۰۱/۱۲/۲۰ ۱۲:۱۰:۰۰

سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای به نقل از پیتر استانو سخنگوی این اتحادیه درباره ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان سعودی، از توافق بین کشور استقبال کرد. 

به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا از توافق اعلام شده درباره ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده و منتظر اجرای آن است. اتحادیه اروپا تلاش‌های دیپلماتیک منتهی به این گام مهم را تصدیق می‌کند. 

این بیانیه می‌افزاید: از آنجا که عربستان سعودی و ایران هر دو برای امنیت منطقه بسیار مهم هستند، ازسرگیری روابط دیپلماتیک آن‌ها می‌تواند به ثبات منطقه در کل کمک کند. 

استانو در ادامه اعلام کرد: ارتقای صلح و ثبات و دستیابی به تنش‌زدایی در خاورمیانه گسترده‌تر اولویت‌های اصلی برای اتحادیه اروپاست. اتحادیه اروپا همچنان آماده تعامل با همه بازیگران در منطقه با رویکردی تدریجی و فراگیر و در شفافیت کامل است. 

انریکه مورا معاون جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در توییتی توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان سعودی را «تحول خوب» خواند. 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها