کد خبر: 600932
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۵ ۲۰:۱۴:۳۷
| |

روزنامه آلمانی بیلد خبر داد:

شکاف در جبهه اوکراین

روزنامه بیلد آلمان به نقل از چند منبع دولتی امروز در گزارشی از وقوع یک نزاع داخلی بین رئیس‌جمهوری اوکراین و فرمانده ارتش این کشور خبر داد.

شکاف در جبهه اوکراین
کد خبر: 600932
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۵ ۲۰:۱۴:۳۷

روزنامه آلمانی بیلد امروز دوشنبه به نقل از منابع دولتی نوشت، یک نزاع داخلی بین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با ژنرال والری زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور بالا گرفته است.

به گزارش ایسنا، منابع داخلی دولت کی‌یف به این نشریه آلمانی گفتند، منشا اختلاف بین این دو مقام ارشد نظامی و غیرنظامی اوکراین، درخواست چند هفته قبل فرمانده ارتش اوکراین برای عقب‌نشینی نیروهای این کشور از شهر آرتیوموفسک، از شهر های مهم منطقه دونباس اوکراین که به اسم شهر باخموت نیز شناخته می‌شود، بوده است.

به نوشته این نشریه آلمانی، زالوژنی به رئیس جمهور اوکراین توصیه کرده بود با تداوم فشار روس‌ها برای گرفتن کنترل شهر باخموت، نیروهای اوکراینی به جای ادامه دفاع از آن، آنجا را تخلیه کنند.

با این وجود رئیس جمهوری اوکراین این شهر را یک "دژ" خوانده و از عقب‌نشینی از آنجا امتناع کرد.

منابع مورد استناد روزنامه آلمانی بیلد مدعی شدند، نیروهای اوکراینی مستقر در شهر باخموت "نمی‌فهمند چرا این شهر حفظ شده" و معتقدند که باید مدت‌ها پیش از آنجا عقب‌نشینی می‌کردند. زلنسکی اخیراً اعلام کرد که نیروهای اوکراینی تا هر زمان که "منطقی" باشد از آنجا دفاع خواهند کرد.

روزنامه آلمانی بیلد همچنین خاطرنشان کرد، محبوبیتی که زالوژنی به خاطر رهبری کمپین نظامی علیه روسیه به دست آورده، او را به یک رقیب قابل توجه برای زلنسکی در رقابت احتمالی بر سر ریاست جمهوری تبدیل کرده است. با این حال این ژنرال هنوز به طور علنی تمایلش برای کاندیداتوری برای ریاست جمهوری را اعلام نکرده است. از ماه‌ها پیش شایعاتی در اوکراین در مورد نگرانی‌های زلنسکی از بابت وقوع یک رقابت احتمالی بین آنها منتشر شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها